Mobile menu

Uudised

Hoolekandeteenuste taotlusvoorust saavad Innovest toetust 13 omavalitsuste projekti

Selgusid 13 projekti, mis hakkavad üle Eesti eakatele, erivajadustega ja toimetulekuraskustega inimestele ning nende pereliikmetele pakkuma töölesaamist toetavaid hoolekandeteenuseid. Euroopa Sotsiaalfond toetab kohalikke omavalitsusi kokku ligi 3 miljoni euroga.

Innove tööelu keskuse juhi Ülle Luide sõnul käivituvad hoolekandeteenuseid pakkuvad projektid üle Eesti 13 kohas, nii maapiirkondades kui linnades. „Näiteks avab Viimsi vald mäluhäiretega inimeste päevahoiu, Kastre vallas laiendatakse mitmeid elanikele vajalikke sotsiaalteenuseid sh uudsena väljaspool kodu päevahoiuteenuse pakkumist. Tallinna linnas on arendamisel kvaliteetse koduteenuse osutamine ja Pärnus arendatakse ja laiendatakse koduteenuse kõrval ka päevahoiuteenust täisealistele elanikele,“ toob Luide näiteid.

Toetust said omavalitused Innovest taotleda 50 000 kuni 500 000 eurot projekti kohta. Projektidele eraldatav toetus jäi vahemikku 86 tuhandest kuni ligi 490 tuhandeni. Toetuse osakaal on kuni 75% abikõlblikest kuludest, vähemalt 25% tuleb omavalitusel panustada ise. Kokku jagatakse toetust välja 2 925 295 eurot.

Tegevuse „Eakatele, erivajadustega ja toimetulekuraskustega inimestele ning nende pereliikmetele töölesaamist toetavad hoolekandeteenused” taotlusvoor oli avatud 11. aprillist kuni 12. juunini 2018. Projektitaotlusi esitasid Innovesse kokku 15 kohaliku omavalitsuse üksust või maakondlikku omavalitsuste liitu. Taotlusvooru viis läbi SA Innove koostöös Sotsiaalministeeriumiga. Täpsem teave taotlusvooru kohta Innove kodulehel.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.