Mobile menu

Uudised

Innove koos UNICEF’iga käivitas Gruusia ülikoolides algklassi õpetajate õppekava

Innove ja UNICEF’i koostöö tulemusena on nüüdsest Gruusia 8 ülikooli õppekavas õpetajakoolituse programm 1.-6. klassi õpetajatele, mille kiitis heaks Gruusia Haridus- ja Teadusministeerium. Õpetajakoolituse maht on 300 ainepunkti ja hõlmab bakalaureuse ja magistri taset.

Innove juhatuse liige Katri Targama tõdeb, et see on hea uudis. „Tavaliselt rikastavad abiprogrammid küll vastuvõtjate kogemuspagasit, kuid harva jõuavad need nii kiirelt mõjusate tulemusteni. See aasta on esimene aasta, kui ülikoolid võtavad vastu üliõpilaskandidaate, kellest lõpetades saavad juba uue õppekava alusel õppinud 1.-6. klassi klassiõpetajad,“ rõõmustab Targama.

Ka UNICEF`i Gruusia haridusvaldkonna juht Maya Kuparadze õnnitles Eesti eksperte Gruusia hariduse jaoks olulisele  saavutusele kaasa aitamast.  „Pikaajaline ja tihe koostöö Eesti ja Gruusia hariduse alal kannab silmnähtavaid vilju. Eesti abiga on nüüd olemas moodne väljundipõhine õppekava, kus kirjas, mida õpilane peab iga kooliastme lõpetamisel oskama ning pandud on kindel alus õpetajate kvalifikatsiooni tõstmisele Gruusias,“ tõdes Kuparadze.

Sündmusega seoses korraldavad Gruusia UNICEF, Innove ja sealne haridusministeerium 21. septembril ülikoolide esindajatele ühise infopäeva „Haridusressursid tulevastele õpetajatele“. Kavas on ülevaade sellest, millist täiendavat abi saab programmist õppekirjanduse ja muude vahendite näol pakkuda. Üritusele on kutsutud ka Eesti saatkonna diplomaadid, kes on riikidevahelist koostööd alati igakülgselt toetanud. Mõni aeg hiljem on toimumas kaks Innove poolt korraldatavat töötuba, millest üks on pühendatud etniliste vähemuste haridusele ning teine õpetajakoolitus Gruusia innovaatilistele koolidele.

Üldhariduse õppekavade ja õpetajakoolituse valdkonna koostööprojekti viis ellu SA Innove koostöös UNICEF Gruusia ning Gruusia Haridus- ja Teadusministeeriumiga, rahastas EV Välisministeerium. Projekti kohta leiab lisainfot siit.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.