Mobile menu

Uudised

Innove pakub õppeasutustele e-eksamite korraldamise teenust

Juba kuuendat aastat järjest aitab Innove korraldada sisseastumiseksameid Tallinna Ülikooli kolmele erialale – õigusteadus, riigiteadused ning haldus- ja ärikorraldus. Tänavused sisseastumiskatsed leidsid aset 4.-5. juulil ning eksamite sooritajaid oli kokku ligi 650.

Elektroonilised eksamid toimuvad Innove e-testide keskkonnas, mis on loodud kutseeksamite ja ülikooli sisseastumiseksamite sooritamiseks. Võrreldes paberil tehtavate testidega on e-testide läbiviimine paindlikum ning hindamine kiire ja objektiivne.

Innovet esindasid sisseastumise e-eksamitel e-teenuste valdkonna peaspetsialist Carmen Aasamets ja eksamikorralduse spetsialist Heler Mustrik ning mõlemad hindavad väga kõrgelt head koostööd Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste Instituudi esindajate ja IT-ga. Vaatamata suurele sooritajate arvule sujusid mõlemal päeval e-eksamid ilma suuremate tõrgeteta.

Ainsa viperusena saab välja tuua selle, et mõningal juhul ei tunnistanud veebibrauser ID-kaarti, millega noor e-testide keskkonda sisse logida püüdis. Seda seetõttu, et 2018. aasta lõpus vahetus ID-kaartide tootja ning ID-kaardi tarkvara DigiDoc4 suudab hetkel lugeda vaid seda kaarti, millele vastav tarkvara on veebribrauseriga ühendatud –  enne ja pärast 2018. aastat tehtud ID-kaardid vajavad isemoodi tarkvara ja mõlemat korraga kahjuks kasutada ei saa. Selleks olukorraks oli Innove ette valmistunud ja kõik, kellelel ID-kaardiga sisenemine ei õnnestunud, said läbiviijate käest ainuisikuliselt temale genereeritud parooli, millega e-keskkonda siseneda.

E-testi sooritamine on väga mugav. Hea ja lihtne liikuda ja orienteeruda küsimuste ja vastuse vahel. Samas on heaks eeliseks see, et oma vastuseid saab alati muuta paberit sodimata,” nii võtab elektroonilise sisseastumiseksami kokku üks katsetele tulnud tulevane üliõpilane. Lisaks sooritajatele jagub häid sõnu ka Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste Instituudi õppejõududel, kellega koostöös said eksamid läbi viidud. Üks professoritest tõdeb näiteks: “Korraldus ja tugi olid mõlevad väga kõrgel tasemel. Lisaks olid inimesed nii Innovest kui ITst väga sõbralikud. Aitäh!

Sisseastumise e-eksameid korraldab Innove koostöös Tallinna Ülikooliga ka järgmisel aastal ning iga aastaga tuuakse kaasa hulga tähelepanekuid nii korraldamise, läbiviimise kui ka tehniliste aspektide kohta, kuidas edaspidi veelgi paremat teenust pakkuda.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.