Mobile menu

Uudised

Innove toel saab arendada nutikat õppevara

28. juunist kuni 28. oktoobrini on avatud taotlusvoor digitaalse õppevara arendamiseks ja haridusasutustele tasuta kättesaadavaks tegemiseks. Digiõppevara loomist toetatakse 1 miljoni euroga. Taotlusvooru viib läbi Innove koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

„Digiõpikute ja e-kursuste kasutamine on meie koolides juba tavapäraseks saanud. Paljud õpetajad ja õpilased igatsevad aga uudsemaid tehnoloogilisi rakendusi, mis aitavad omandada tulevikuoskusi uuel ja efektiivsel viisil. Nutikad infotehnoloogilised lahendused aitavad kaasa ka senisest enam ennast juhtiva õppija kujundamisele,“ rõhutab Haridus- ja Teadusministeeriumi e-teenuste osakonna asejuhataja Kristel Rillo.

Digiõppevara taotlusvoorust on oodatud toetust taotlema haridusasutused ning avalik-õiguslikud või eraõiguslikud juriidilised isikud. Ideelahenduste väljatöötamise plaanides tähtsustatakse ka koostööd Eesti koolide ning ülikoolidega. Projektide valikul eelistatakse õppevara, mis on loodud või kohandatud Eesti koolide vajadustest lähtuvalt ning hõlmab uudseid infotehnoloogilisi lahendusi. Silmas tuleb pidada, et projektide raames loodav õppevara peab vastama soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise põhimõtetele ning pärast valmimist kättesaadavaks tehtud õppevaraportaali E-koolikott kaudu.

Taotleja võib taotlusvoorus esitada kuni kaks projektitaotlust. Taotlusvooru eelarve on 1 000 000 eurot, toetusest moodustab Euroopa Sotsiaalfondi osa 85% ja riiklik kaasfinantseering 15%. Ühele projektile antakse toetust 3000 eurot kuni 30 000 eurot. Toetust antakse kindlasummalise maksena ning projekti muutmine peale heakskiitmist ei ole võimalik.

Taotlusvoor “Digitaalse õppevara arendamine ja kõigile Eesti haridusasutustele kättesaadavaks tegemine või olemasoleva lahenduse kõigile Eesti haridusasutustele tasuta kättesaadavaks tegemine” on avatud 28. juunist kuni 28. oktoobrini 2019 kl 17.00. Taotlused tuleb Innovesse esitada elektrooniliselt E-toetuse keskkonnas.

Huvilistele toimub taotlusvooru tutvustav infopäev 27. augustil. Täpsem teave ning infopäevale registreerimine Innove kodulehelt.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.