Mobile menu

Uudised

Intellektikal suunavad võimalusi märkama viie Rajaleidja keskuse nõustajad

Lõuna-Eesti regiooni Rajaleidja keskused kutsuvad noori 9. veebruaril Tartu Näituste messihallis tänavu 26. korda toimuvale Intellektika haridusmessile.

Koos Tartumaa keskusega on messil ka Viljandi-, Võru-, Põlva- ja Jõgevamaa Rajaleidja keskuste karjäärispetsialistid. Karjäärinõustamisteenuseid soovitakse pakkuda mobiilselt ja seepärast viiakse karjääriinfo ja -nõustamine noorte juurde messile kohapeale. Koos otsitakse vastuseid küsimustele “kelleks saada?”, “millist eriala õppida?” ning “kuidas leida sobiv töökoht?”.

Rajaleidja messiboksis toimuvad mitmed tegevused ning õpilastel on võimalus rohkem teada saada talle huvipakkuvatest teemadest, mis on seotud karjääriplaneerimise, edasiõppimisvõimaluste, ametivaliku ja töömaailmaga. „Ootame kõiki haridusmessile uudistama ning pakutavaga tutvuma – oleme ühiselt väljas selle eest, et Lõuna-Eesti noored saaksid kogu vajamineva info ja oskaksid enda valikuid teadlikult langetada,“ sõnab Tartumaa Rajaleidja karjäärispetsialist Heidi-Maarja Melts.

Rajaleidja boksis pakutakse noortele võimalust oma teadmised proovile panna kahootides, osaleda messialal info-orienteerumismängul, küsida infot karjäärispetsialistidelt, panna enda oskusi ja teadmisi proovile erinevaid ülesandeid lahendades ning saada karjäärialast nõu jpm. Interaktiivse kahooti mängu formaati karjääri- ja haridusinfo vahendamiseks katsetavad Rajaleidjad messil esimest korda ning ühtlasi on fookuses Rajaleidja chat’i ehk e-nõustamise formaadi tutvustamine.

Tartumaa Rajaleidja keskus osaleb messil neljandat järjestikust aastat. Varasematel aastatel on messiboksi külastanud noored eelkõige huvi tundnud põhikoolijärgsete õppimisvõimaluste vastu Tartus ja Tartumaal ning osalenud meeleldi ka erinevates tegevustes, nt messialal info-orienteerumisel või karjääriinfoalases teadmisteproovis.

Rohkem informatsiooni Intellektika haridusmessi kohta kodulehelt või Facebookist.

Lisainfo:
Heidi-Maarja Melts
Tartumaa Rajaleidja keskus
heidi-maarja.melts@rajaleidja.ee
Tel: 5885 3672

 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.