Mobile menu

Uudised

Kohaliku omavalitsuse haridusjuhid osalesid arenguprogrammis

Haridusjuhid18 kohaliku omavalitsuse haridusjuhti üle Eesti lõpetasid äsja Innove, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Linnade ja Valdade Liidu koostöös toimunud kohalike omavalitsuste haridusjuhtide arenguprogrammi.

Lõpuüritusel esitlesid valdade ja linnade haridusametnikud oma lõputöid muudatuste juhtimise kohta kohaliku omavalitsuse haridusvaldkonnas. Programmis osalenud Kaie Talvingu sõnul on haridusjuhtide arenguprogramm hästi läbimõeldud ning toetab omavalitsuse ametnike professionaalset arengut. „Meiega jagasid tarkusi oma ala parimad praktikuid ja koolitajaid, programm sisaldas hulgaliselt eesmärgistatud tegevust ning mõtestatud õppimist. Ka kontaktid ja kogemused, mis ma oma kursusekaaslaste näol sain, on hindamatu väärtusega,” tõdeb Talving.

Arenguprogramm kutsuti ellu seoses toimunud haldusreformiga 2017. aastal, kui paljudes omavalitsustes vahetusid ametnikud ja tööle asusid uued haridusjuhid. Programmi eesmärgiks on kohalike omavalitsuste haridusjuhtide kompetentsi suurendamine haridusvaldkonna strateegilisel planeerimisel ja muudatuste juhtimisel. Arenguprogrammi esimene lend käis koos septembrist 2019 kuni märtsini 2020, mille vältel toimus  kuus koolitusmoodulit. Lisaks läbisid osalejad töövarjutamise kohaliku omavalitsuse haridusjuhi ning haridusasutuse juhi juures ning esitasid lõputöö.

Arenguprogrammi I lennu lõpetas kokku 18 kohaliku omavalitsuse haridusjuhti üle Eesti:

Anita Kikas, Võru Linnavalitsus
Anne Põldsaar, Viljandi Vallavalitsus
Anneli Vetka, Nõo Vallavalitsus
Anu Kirsman, Kuusalu Vallavalitsus
Elo Siska, Järva Vallavalitsus
Ivi Tigane, Valga Vallavalitsus
Juta Asuja, Raasiku Vallavalitsus
Kaie Talving, Lääne-Nigula Vallavalitsus
Karin Kokla, Hiiumaa Vallavalitsus
Kristel Kõrvits, Keila Linnavalitsus
Lea Leppik, Rapla Vallavalitsus
Mare Tamm, Elva Vallavalitsus
Maria Laanemäe, Jõhvi Vallavalitsus
Marju Kõva, Rõuge Vallavalitsus
Meeri Ehandi, Kohila Vallavalitsus
Monica Jaanimets, Rakvere Vallavalitsus
Svetlana Kubpart, Viimsi Vallavalitsus
Valeria Siminko, Lääne-Harju Vallavalitsus

SA Innove, Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Linnade ja Valdade Liit soovivad kõikidele lõpetajatele edu!

Aprillis alustab kohalike omavalitsuste haridusjuhtide koolitusprogrammi 2. lend, mille kohta leiab infot leiab Innove kodulehelt.

Lisainfo programmi kohta:
Reilika Kaasik
SA Innove õpetaja ja koolijuhi täienduskoolituskeskuse peaspetsialist
reilika.kaasik@innove.ee

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.