Mobile menu

Uudised

Kutsekoolid ja ettevõtjad teevad noorte õpetamisel koostööd

Tööjõupuuduse lahendamiseks on üha enam tööandjaid hakanud mõtlema sellele, kuidas ise rohkem järelkasvu panustada. Sel suvi-sügis perioodil ühendasid kolm kutsekooli ja 12 ettevõtet jõud, et pakkuda noortele võimalust siduda samaaegselt õpingud ja erialane töö ehk töökohapõhist õpet. kutseõpilane ja meister

Uue õppeaasta eel toimub aktiivne vastuvõtt tööriistalukksepa, turvasüsteemide tehniku ja APJ lehtmetalli töötlemispinkide operaatori erialadele. Tegemist on tehniliste erialade pilootprojektiga, mis on suunatud esmajoones  keskharidusega noortele, kellel puudub veel erialane väljaõpe. Projekti veab Innove koostöös Eesti Tööandjate Keskliiduga.

Projekti arendusjuhi Piret Liloveri sõnul on see hea võimalus nii ilma erialase hariduseta noortele kui ka ettevõtjatele. „Kuigi pilootprojektis pakutavad erialad võivad esmapilgul tunduda keerulised, siis just koolis saadava teooriaga paralleelselt oma ala meistrite käe all õppides on see kordades lihtsam. See on hea võimalus saada endale erialane haridus, teenida juba õpingute ajal palka ning leida endale tulevikuks kindel ja tasuv töö. Kõik kolm eriala on tööturul väga hinnatud ja nõutud ametid, mille meistritaseme palk on väga hea.“

Projektis osaleva ettevõtte Hissmekano Estonia OÜ esindaja Mairi Käbi sõnul pakub töökohapõhine õpe võimalust leida just enda ettevõtte spetsiifikast lähtuvat tööjõudu. „Eks alguses ole veidi keeruline, kuna tööle tuleb võtta ja palka maksta nii-öelda puhtale lehele, kel pole veel kogemusi ning keda peab juhendama. Kuid pikemas perspektiivis tasub see ennast ära, sest väärt meistrid on ettevõtte jaoks üks olulisemaid varasid. Kuna ettevõte panustab palju õppijasse, on ta väga huvitatud sellest, et õppija ka pärast kooli sinna tööle jääks. Seega mina julgustan küll noori seda õppevõimalust kasutama!“

Õpipoisi- ehk töökohapõhine õpe on kutseõppe tasemeõppe vorm, kus ettevõttes või asutuses toimuva õppe osakaal on tavapärasest oluliselt suurem ja moodustab vähemalt 2/3 õppe mahust. Õpipoisiõpe toimub kutseõppeasutuse, õpilase ja tööandja koostöös.

Pilootprojektis osalevad Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool, Tallinna Tööstushariduskeskus ja Tartu Kutsehariduskeskus ning Hissmekano Estonia OÜ, AS Norma, Mägitrepp OÜ, Repston OÜ, Viro Tools AS, Sumar Tools OÜ, Zircon Group OÜ, Roomet & Melrosten OÜ, Vasar Instrument OÜ, Ensto Ensek AS, AS G4S Eesti, USS Security Eesti AS.

Projekti toetavad Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik. Rohkem infot töökohapõhise õppe, palgatasemete ja kandideerimise kohta leiad www.kutseharidus.ee.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.