Mobile menu

Uudised

Kutsekoolid suunavad oma annet avastama

Täna, 8. novembril kutsuvad 21 Eesti kutsekooli Euroopa kutseoskuste nädala raames endale õhtusel ajal külla – toimub Oskuste ÖÖ. Öö deviis on „Avasta oma anne!“, millega kõik ELi liikmesriigid üheaegselt erinevate tegevuste kaudu oskusõppele tähelepanu pööravad.

Üle-eestiline Oskuste ÖÖ avati täna hommikul ministeeriumide ühishoones aadressil Suur-Ameerika 1. Esinesid Tallinna Balletikooli tantsijad, avakõne pidas Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Ivar Sikk. 

„Kutseharidus on tänapäevane ja moodne valik igale noorele. Paljudes Eesti kutsekoolides on maailmatasemel tipptehnika ja koolitatakse spetsialiste, kelle järele on tööturul selge vajadus. Digitehnika, tasemel õpetajad ja võimalused liikuda edasi kõrgharidusse või miks mitte laia maailma – see kõik on juba praegu olemas,“ ütles Sikk.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kutsehariduse osakonna peaeksperdi Meeli Murasovi sõnul on paljud Eesti ettevõtted silmitsi probleemiga, et neil ei ole vajalikke oskustöötajaid. „Üheks põhjuseks võib pidada järelkasvu vähenemist – noored ei leia teed kutseharidusse. Osati võib see tuleneda sellest, et õpilased ja õpetajad ei ole teadlikud kutsehariduse võimalustest. Näiteks üldhariduskoolide rahuoluküsitlusest selgus, et põhikoolides on kutsekoolis õppimise võimalusi tutvustatud vaid 24%-le kaheksandate klasside õpilastest. Kolmandik kaheksanda klassi õpilastest ei ole kutseharidusega üldse kokku puutunud. Oskuste ÖÖ aitab kindlasti teadlikkust parandada ja mõista, et kutsekool on hea valik, mis avab tee edasiseks,“ sõnas Murasov.

Oskuste ÖÖ raames on täna õhtul üle Eesti avatud on mitmed põnevad töötoad ning toimub palju oskustega seotud tegevusi, mis on külastajatele tasuta. Tule kogu perega! Programmiga saab tutvuda SIIN.

Kutseoskuste nädalat tähistatakse kõikjal Euroopa Liidus 5.–9. novembrini. Kokku toimub üle 1300 sündmuse 46 riigis. Euroopa kutseoskuste nädala kodulehekülg ja sündmuste kaart asuvad SIIN.

Samaaegselt liikmesriikide tegevustega korraldab ka Euroopa Komisjon Viinis kutsehariduse teemalisi sündmusi. Iga riigi poolt osaleb seal ka saadik. Eestit esindab kutseharidusest tuule tiibadesse saanud Tartu Kunstikooli vilistlane, Oot-Oot Stuudio tegevjuht ja kaasasutaja Marko Ala. Viinis jagavad saadikud oma kogemusi ning räägivad oma kutseoskuste edulugu. Marko Ala on üks neljast saadikust, kellega tehakse videointervjuu, mida jagatakse Euroopa kutseoskuste veebilehel. Selle kaudu saab Marko võimaluse inspireerida oma looga noori kõikjal üle Euroopa.

Tutvu ka Eesti kutsehariduse maineuuringuga!

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.