Mobile menu

Uudised

Logopeedia päeva puhul toimuvad lugemis- ja kirjutamisraskuste teemalised vestlusringid

6. märtsil tähistatakse üleeuroopalist logopeedia päeva. Päeva eesmärk on teavitada inimesi kõnehäiretest ning tutvustada valdkondi, millega logopeedid oma töös tegelevad. Sel aastal on logopeediapäeva peateemaks lugemis- ja kirjutamisraskused.

Meil on hea meel teatada, et Tartu Ülikooli eripedagoogika eriala tudengite Merle Orava ja Laura Schifrini valmistatud plakat (disainis Kelli Riim) võitis Euroopa logopeedide katusorganisatsiooni Euroopa Logopeedide Alalise Koostöökomitee (CPLOL) poolt korraldatud plakatikonkursil esikoha ja valiti 2020. aasta logopeediapäeva ametlikuks plakatiks!

Soovime, et inimesed oskaksid märgata ning mõista lugemis- ja kirjutamisraskusi endal või oma lähedastel  ja saaksid probleemide korral abi. Ühtlasi soovime näidata, et lugemis- ja kirjutamisraskus on sageli ületatav ja  inimesed ei peaks loobuma lugemisnaudingust. Üks olulisemaid logopeediapäeva eesmärke on anda inimestele teavet, kuidas abivajaja ja tema perekond ise end aidata saaks.

Õnneks on Eesti  raamatupoodide valikus  hulgaliselt õppematerjale ja lugemisvara,  mis toetavad nii lapsevanemaid kui ka spetsialiste, kes nimetatud valdkonna vastu huvi tunnevad või abi otsivad.

Seetõttu kutsume huvilisi alates 4. märsist tutvuma Apollo kaupluste väljapanekutega lugemisvarast, mängudest ja tööraamatutest, mis toetavad lugemis- ja kirjutamisraskustega lapsi, noori ja nende vanemaid.

Lisaks toimuvad Apollo kauplustes vestlusringid, kuhu on oodatud kõik, kel antud probleemidega kokkupuude (lapsevanemad, lugemis- ja kirjutamisraskustega täiskasvanud, spetsialistid).

Vestlusringides jagatakse Innove Rajaleidja materjale lapse lugemisraskuse ületamise ja suulise kõne arengu toetamise kohta.

  • Tallinn: Solarise keskuse Apollo, 6.03 kell 17 ja 18
  • Tartu: Kaubamaja Apollo, 6.03 kell 16–18
  • Pärnu: Pärnu Keskuse Apollo, 07.03 kell 12–14

Üritused toimuvad Eesti Logopeedide Ühingu, Eesti Lugemisühingu, SA Innove Rajaleidja ja Tartu Hariduse Tugiteenuste Keskuse  koostöös.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.