Mobile menu

Uudised

Menukas töövarjupäev viib 323 koolinoort tööelu uudistama

Töövarjupäev 2017

Töövarjupäev operatsiooniõena, 2017. aastal.

Täna, 24. oktoobril toimub Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse töövarjupäev „Hüppa üle oma varju!“, mis pakub sadadele põhikoolinoortele võimalust saada ühe päeva jooksul osa erinevate ametite esindajate tööpäevast. Sel aastal kandideeris töövarjupäevale lisaks Tallinna ja Harjumaa noortele ka õpilasi Paidest, Kärdlast, Põltsamaalt ja Tartust. 

Kui põhikooliõpilaste töövarjupäev 2017. aastal esimest korda toimus, võttis sellest osa veidi üle 200 noore. Sel aastal pakutakse töövarjutamise võimalust juba 323 õpilasele. Kandideeriti 93 koolist, sealhulgas tänavu esimest korda ka väljastpoolt Harjumaad. „Nii noorte kui ka töövarjutamise võimalust pakkuvate ametiesindajate suur ja aina kasvav huvi on märk sellest, et ka põhikoolile suunatud töövarjupäev on vajalik ettevõtmine,“ sõnas Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse karjäärinõustaja Marja-Liisa Vaiksalu.

Kuigi noored said tänavu kandideerida suisa 262 erinevale positsioonile, kerkisid ikkagi esile ametid, kuhu oli väga suur konkurents. Nii-öelda populaarseimate ametite edetabelit troonis erakorralise kirurgia üldkirurgi koht, mille olid oma esimeseks valikuks märkinud 45 noort. Järgnesid lennujuhi, politseiametniku, grimeerija, fotograafi ja psühholoogi ametid. „Kahtlemata on tegu väga põnevate erialadega, aga teisest küljest võib nende populaarsus olla tingitud ka sellest, et neid ameteid on palju nähtud meediast, filmidest, kirjandusest. Näiteks lennujuhi amet aeti segamini piloodiga, mis on noortele tuttav ja tuntud,“ sõnas Vaiksalu.

Üldjoones jagub töövarjupäeva eestvedavatel karjäärispetsialistidel noorte kohta vaid häid sõnu. Motivatsioonikirjad olid pikemad ja põhjalikumad kui eelmisel aastal, noored oskavad oma valikuid põhjendada ja kirja ka korrektselt vormistada. Paraku on aga ka õpilasi, kes viimasel hetkel põhjuseta ära ütlevad ja niimoodi mõne oma eakaaslase, kes esimesena valituks ei osutunud, kogemusest ilma jätavad. „Eks noored olegi eas, kus vastutuse võtmist on võimalik ja vajalik veel õppida,“ nentis Vaiksalu.

Mitmel järjestikusel aastal töövarjusid võõrustanud Rukkilille lasteaia õppejuht Astrid Hallikas sõnab, et nende muljed on erakordselt head, töövarjupäevalt on saadud vaid eduelamusi. „Noored tundsid tõesti huvi, mida õpetajad oma töökohal teevad, ja küsimused ning tagasiside lehed õpetajatel olid samuti väga sisukad,” räägib Hallikas. Ta soovitab noortel veelgi julgemalt küsimusi küsida ja vajadusel ka tunnistada, kui varjutatav amet pole siiski sinu jaoks. „Kaotada pole siin võimalik, ainult võita!“ ütleb ta ja võtab ta selgi aastal Rukkilille lasteaia töövarjud vastu optimistliku ja julgustavana.

Töövarjupäeva värskeima infoga saab end kursis hoida ürituse Facebooki lehel. Rohkem statistikat töövarjupäeva kohta leiab siit.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.