Mobile menu

Uudised

Täna algav rahvusvaheline konverents käsitleb mitmekeelse õppe ja õpetamise arengusuundi

1.–2. novembril toimub Tallinnas Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses rahvusvaheline konverents „Mitmekeelne õpe saja-aastases Eesti Vabariigis“. Konverentsi korraldab Innove koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga ning sellel osaleb üle 200 inimese. Esinejate hulgas on võõrkeeleõppe ja mitmekeelse õppe asjatundjaid Eestist, Soomest, Luksemburgist, Bulgaariast, aga ka OSCE rahvusvähemuste ülemkomissari ameti esindajad.  

Videotervitused on konverentsi osalejatele saatnud peaminister Jüri Ratas ja Euroopa Nõukogu Euroopa Nüüdiskeelte Keskuse juhataja Sarah Breslin. Sissejuhatava sõnavõtuga esineb haridus- ja teadusminister Mailis Reps, kelle sõnul on mitmekeelsus tänapäeva maailmas kahtlemata väärtus. „Tänane konverents on pühendatud mitmekeelsusele, kus emakeele kõrval räägime ka teistest keeltest, nende õppimisest ja õpetamisest,“ sõnas Reps. „Teiste keelte oskus avardab maailma, annab võimaluse saada ainulaadseid kogemusi ja ületada piire.“

Konverentsi plenaarsessioonide ettekanded annavad ülevaate mitmekeelse õppe arengutest saja-aastases Eesti Vabariigis, tutvustavad mitmekeelse õppe rahvusvahelisi arengusuundi, pedagoogilisi ja tehnoloogilisi innovatsioone mitmekeelse õppe raames. Lisaks plenaarsessioonidele on kahe päeva jooksul kavas kümme praktilist töötuba.

Mitmekeelse õppe konverentsi idee on välja kasvanud keelekümblusprogrammi raames toimunud keelekümbluskonverentsidest (2001–2017). Konverentsi auditooriumiks on mitmekeelse õppega seotud lasteaedade, üldharidus- ning kutsekoolide õpetajad ja juhid, haridustöötajad, erinevate keeleõppe ja mitmekeelse õppega seotud asutuste esindajad.

Konverentsi päevakava leiab kodulehelt.

VIDEOÜLEKANNE KONVERENTSILT

1. november (kell 11.15-16.00)

 

2. november (kell 9.30-11.15 ja 13.15-15.00)

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.