Mobile menu

Uudised

Noored meistrid asusid teele Euroopa kutsemeistrivõistlustele


Täna, 24. septembri varahommikul asusid  14 noort oma ala Eesti meistrit teele Euroopa kutsemeistrivõistlustele EuroSkills 2018. Kuuendad üle-euroopalised võistlused toimuvad 26.-28. septembrini Budapestis, kus 40 võistlusalal osaleb ligi 600 noort 28 riigist üle Euroopa. 

EuroSkillsi külastab ka haridus- ja teadusminister Mailis Reps, kelle sõnul tasuks tööandjail noortel silma peal hoida. „Pista rinda nii mitme riigi tublimatega, on kindlasti suur väljakutse. Teades, milline ettevalmistus sellele eelneb, on nad hoolimata tulemustest juba palju võitnud ja iga tööandja unistuste töötajad,“ ütles Reps. „Soovin võistlejatele palju edu!“

Kokku esindab Eestit 14 noort meistrit 11 võistlusalal:

Jaagup Susi (Tartu Kunstikool) – graafiline disainer
Liisa Meidla (Tallinna Teeninduskool) – vastuvõtuadministraator
Markus Pärn (Tartu Kutsehariduskeskus) – kokk
Demi Kivilo (Rakvere Ametikool) – restoraniteenindaja
Elen Tatrik (Tallinna Tööstushariduskeskus) ja Minni Meisterson (Tallinna Tehnikakõrgkool) – rätsepate paarisvõistlus
Reini Tammeorg ja Gen Lee (Tartu Kutsehariduskeskus) – IT-spetsialist
Maris Paas (Räpina Aianduskool) – florist
Joost Podekrat (Rakvere Ametikool) – plaatija
Riko Lorber (Tallinna Kopli Ametikool) – siseviimistleja
Markus Vainu ja Ilmar Jürisaar (Räpina Aianduskool) – maastikuehitajate paarisvõistlus
Aivo Alas (Kuressaare Ametikool) – sõiduautotehnik

Jälgi Eesti esindusvõistkonna käekäiku Facebookis ja Instagramis.

EuroSkillsi avatseremoonia leiab aset homme, 25. septembril kell 19.30 ning võitjate autasustamine lõputseremoonial laupäeval, 29. septembril kell 19.30.

Koos 14 võistlejaga sõidavad noortega kaasa ka iga võistlusala ettevalmistust aidanud 11 eksperti. Kohapeale tulevad kaasa elama lisaks Haridus- ja Teadusministeerumist minister Mailis Reps ning asekantsler Ivar Sikk, Eesti suursaadik Ungaris Kristi Karelsohn ning mitme kutsekooli esindajad.

Eesti on osalenud EuroSkillsil alates 2007. aastast. Seni on võidetud 10 pronks-, 3 hõbe– ja 5 kuldmedlit ning lisaks ka 29 meisterlikkuse medalit. Esmakordselt on Eesti väljas rätsepa ja vastuvõtuadministaatori erialadega.

Lisainfo Eesti delegatsiooni kohta: kutsehariduse infoportaal

EuroSkillsi ametlik lisainfo ja galeriid: EuroSkills

Alates 2006. aastast koordineerib noorte kutsemeistrivõistlusi Eestis SA Innove, valmistades ühtlasi noori ette rahvusvahelisteks kutsemeistrivõistlusteks EuroSkills ja WorldSkills. Rahvusvahelistel kutsemeistrivõistlustel osalemist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.