Mobile menu

Uudised

Noored meistrid lähevad WorldSkills´i kutsemeistrivõistlustele Eestit esindama

19. augustil asuvad noored oma ala meistrid teele ülemaailmsetele kutsemeistrivõistlustele. WorldSkills 2019 toimub 22.–27.08.2019 Kaasanis, Venemaal, kus Eestit esindavad 13 noort 12 võistlusalal.

Eesti esindusvõistkonda kuuluvad:
Florist Maris Paas (Räpina Aianduskool)
Plaatija Markus Hanson (Tallinna Ehituskool)
Ehitusviimistleja Katrin Ansper (Tallinna Ehituskool)
Kokk Märten Kadu (Tallinna Teeninduskool)
Restoraniteenindaja Karl-Kevin Miinpuu (Haapsalu Kutsehariduskeskus)
Graafiline disainer Jaagup Susi (Tartu Kunstikool)
IT-süsteemide spetsialist Gen Lee (Tartu Kutsehariduskeskus)
Maastikuehitajad (2-liikmeline võistkond) Markus Vainu (Räpina Aianduskool) ja Matthias Veski (TalTech)
Vastuvõtu administraator Liisa Meidla (Tallinna Teeninduskool)
Müürsepp Veiko Kook (Tartu Kutsehariduskeskus)
Trükkal Jelizaveta Tšuvpilo (Tallinna Polütehnikum)
Keevitaja Artem Sapelkin (Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool)

WorldSkills 2019 võistlejad
Koos võistlejatega sõidavad Venemaale iga võistlusala ettevalmistust aidanud ekspert. Kohapeale tulevad kaasa elama ka Innove ning Haridus- ja Teadusministeerumi esindus, eesotsas minister Mailis Reps ning kantsler Mart Laidmets.

WorldSkills 2019 avatakse neljapäeval, 22. augustil ning parimaid autasustatakse võistluste lõputseremoonial teisipäeval, 27. augustil. Võistlejad lendavad Tallinna Lennujaamast Venemaa suunas esmaspäeval, 19. august kell 11.30 (kogunemine 9.30). Tagasi Eestisse jõutakse 29. augustil, hommikul kell 10.45.

WorldSkills on ülemaailmne kutsemeistrivõistlus, kus võtavad erinevatel erialadel mõõtu parimatest parimad noored meistrid. Sel aastal on esindatud rohkem kui 60 riiki ja toimub 56 erinevat võistlust. WorldSkillsi kui organisatsiooni laiem eesmärk suurvõistluste korraldamise kõrval on kutseõppe väärtustamine ja selle kvaliteedi tõstmine üle maailma. Eesti on WorldSkillsi liige 2007. aastast, kokku on organisatsiooniga ühinenud 80 riiki üle maailma.

Lisainfo WorldSkills ametlikul kodulehel
Eesti esindusvõistkond sotsiaalmeedias: Facebook ja Instagram

 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.