Mobile menu

Uudised

Oktoobri lõpuni saavad Tartumaa koolinoored kandideerida töövarjuks

Kuni 30. oktoobrini on Tartumaa gümnaasiumi- ja kutsekoolinoortel võimalik kandideerida töövarjuks Rajaleidja keskuse töövarjupäevale. Valikus on üle 200 ameti erinevatelt elualadelt!

Gümnaasiumi 11. ja 12. klassi ning kutsekooli II ja III aasta noortele mõeldud töövarjupäev toimub tänavu 15. novembril. Jäätisemeister, fotograaf, kultuurikorraldaja, psühholoog, huvijuht, apteeker, lennujuht, lavastaja, tarkvara analüütik, vanglatöötaja ja kohtunik – see on vaid käputäis kõigist põnevatest erialadest, kellega on kokkulepitud töövarjutamiseks juba sõlmitud. Nii jääb noortel üle vaid valik langetada ja kandideerida.

Tartumaa Rajaleidja keskus on maakonna noortele töövarjupäeva korraldanud juba viis aastat. „Aastast aastasse on olnud meie eesmärk ja soov anda noortele vajalik kokkupuude töömaailmaga. Kuna nad seisavad peagi oluliste karjäärivalikute ees edasiõppimise otsuste näol, siis töövarjupäeva kogemus võib nende valikute langetamist ja sihi paika seadmist tuntavalt lihtsustada,“ selgitas Tartumaa Rajaleidja keskuse karjäärispetsialist Heidi-Maarja Melts.

Möödunud aastatel osalenud noorte tagasisidest tuleb samuti selgesõnaliselt välja, et töövarjupäev andis neile vajaliku selguse – nt kinnistades juba varemalt tärganud huvi konkreetse eriala vastu või saades aru, et ettekujutus meelepärasest ametist ei peagi paika ning tegu ei pruugi olla ainuõige valikuga. „Mõlemal juhul on töövarjupäev teeninud oma eesmärki, sest noorel on otsustamise hetkel vajalik ja vahetu kogemus käes,“ ütles Melts, kes julgustab seetõttu kõiki Tartumaa noori tegutsema ja kandideerima.

Töövarjuks kandideerimine on meie sündmuste kalendris avatud 30. oktoobrini. Kandideerimisavaldus tuleb kirjutada noorel endal, selleks on vaja kirjutada ka motivatsioonikiri. Töövarjupäeva ürituse all Facebookis jagavad karjäärinõustajad näpunäiteid edukaks kandideerimiseks, tutvustavad erinevaid ameteid ning tööandjaid, kes töövarju võtavad jne.

Rohkem informatsiooni: Heidi-Maarja Melts, Tartumaa Rajaleidja keskuse karjäärispetsialist / heidi-maarja.melts@rajaleidja.ee / +372 5885 3672

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.