Mobile menu

Digiuudised

Digiuudised

Oluline muudatus E-koolikotis – vaata oma õppevarad üle!

E-koolikott ühtlustab portaalis olevate materjalide ja kogumike autoriõiguste litsentse. Kõik E-koolikotti materjale üles laadinud kasutajad peaksid logima portaali sisse ja uuendama oma õppevara litsentse. Kui litsents jääb autori poolt uuendamata, ei saa õppevara paraku enam kasutada.e-koolikoti bänner

E-koolikoti eesmärk on, et õpetajad saaksid portaalis olevaid õppematerjale võimalikult vabalt kasutada: teiste loodud materjale otsida ja kasutada, oma loodud materjale lisada, sobivatest materjalidest kogumikke luua, teiste loodud kogumikke enda vajadustest lähtuvalt muuta, materjale või kogumikke oma õpilastele lahendamiseks suunata. Selleks kõigeks peab materjali autor andma loa ehk litsentsi, sest õiguslikus mõttes on E-koolikotis olevad materjalid ja kogumikud teosed, millele kehtib autoriõigus.

Seetõttu saab alates veebruarist E-koolikotis kasutada ainult neid materjale, millele autor on andnud Creative Commons’i litsentsi „Autorile viitamine + jagamine samadel tingimustel 3.0 Eesti ehk CC BY-SA 3.0. See litsents tähendab, et igaüks võib materjali või kogumikku kasutada, jagada ja muuta ning materjali teistesse kogumikesse lisada, kuid jagamise ja muutmise korral peab kohalduma seesama litsents.

Kõik alates jaanuarist E-koolikotti lisatavad materjalid ja E-koolikotis loodavad kogumikud saavad automaatselt CC BY-SA 3.0 litsentsi. Et õige litsentsi saaksid külge ka kõik varasematel aegadel üles laetud materjalid, peab iga autor logima ise E-koolikotti sisse ja märkima enda üles laetud materjali litsentsiks CC BY-SA 3.0. Litsentsi saab teosele anda vaid autoriõiguste omaja – nt autor või kirjastus. Seega kui olete üles laadinud kellegi teise teose, peate küsima autorilt litsentsi määramiseks loa.

Litsentsi märkimine on väga lihtne – piisab vaid E-koolikotti sisselogimisest ning süsteem küsib kohe automaatselt, kas soovite litsentse uuendada. Järgige samm-sammult antud juhiseid.

Litsents kehtib ainult füüsiliselt E-koolikotis asuvale sisule. Kui materjal on E-koolikotti lingitud, kuid asub tegelikult mõnel muul veebilehel, siis kehtib litsents ainult selgitustele ja juhenditele, mis E-koolikotis lingi juurde kirjutatakse.

Materjale, millele autor pole õiget litsentsi määranud, ei saa enam kasutada – kopeerida, muuta, kogumikesse lisada, õpilastele lahendamiseks suunata vms.

E-koolikott on digitaalse õppevara portaal, mis sisaldab õppematerjale lasteaedadele, koolidele ja kutsekoolidele. E-koolikott võimaldab õpetajatel rikastada ainetunde kaasaegsete õppematerjalidega, õpilastel iseseisvalt erinevate õppematerjalide toel õppida ning lapsevanematel vajadusel oma lapsi ise abistada. E-koolikott asub aadressil www.e-koolikott.ee.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.