Mobile menu

Uudised

On lahkunud Robert McConnell, Eesti keelekümblusprogrammi suurmees Kanadast

Uue aasta alguses jõudis meieni Kanadast kurb teade, et lahkunud on Robert McConnell – Eesti keelekümbluse toetaja ja kaasaelaja selle ideest tänaseni.

Robert McConnel töötas 1997. aastal Toronto koolivalitsuses ja oli veendunud, et Eestit tuleb tema püüdlustes toetada. Teda ei heidutanud 90ndate aastate Eesti olud, ta kiindus Eestisse ja siin programmi loovatesse inimestesse. Sellest ajast on ta “Meie Bob”. Tänu talle said teoks mitmed õppereisid Kanadasse, ta tõi Eestisse Kanada koolitajad ja nõustajad, kes aitasid leida ja sõnastada programmi tänaseni kehtivad põhiväärtused.

Bob käis mitmeid kordi Eestis. Viimati osales ja esines ta ettekandega keelekümbluse 15. aastapäeva konverentsil, kus kinnitas veelkord, et Eesti keelekümblusprogramm on olnud isegi edukam kui Kanada oma. Kes teda sel korral esimest korda nägid, said aimu, miks teda kõik mäletavad ja armastavad. Meiega jääb teadmine, et  keelekümblusprojekti nimetas Bob oma professionaalses elus enim rahuldust pakkunud kogemuseks/elamuseks.

2012. aasta suvel lõpetas gümnaasiumi keelekümblusprogrammi 1. lend. Bob kirjutas oma tervituses: „Isiklikult on Eesti keelekümblusprogramm andnud mulle haruldase võimaluse aidata muuta Eesti hariduse nägu. See on andnud mulle võimaluse kohtuda ja töötada kolleegidega, kellest on saanud eluaegsed sõbrad, armuda sellesse riiki ja inimestesse. Lõpetuseks lubage mul lihtsalt öelda: Ma olen südamest eestlane.”

Nii ongi. Aitäh Sulle, kallis Bob!

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.