Mobile menu

Uudised

Oskuste ÖÖl avavad kutsekoolid oma uksed

Oskuste ÖÖTäna, 17. oktoobril toimub Eestis Euroopa kutseoskuste nädala raames suur kutsekoolide ülene Oskuste ÖÖ. Sellest inspireerituna avavad enamus kutsekoole ühel õhtul uksed, et tutvustada erinevate tegevuste kaudu oskusõppe võimalusi ja lasta kõigil avastada oma andeid. Kutsekoolides on sel õhtul avatud mitmed põnevad töötoad ning toimub palju oskusi arendavaid tegevusi.

“Oskuste ÖÖle on oodatud kõik, kel kirg ja soov areneda ning rohkematest õpivõimalustest teada saada, oma loovusel lennata lasta. Aastal 2018 sai alguse sündmuste seeria nimega Oskuste ÖÖ, mil kutseharidusasutused hoiavad uksed valla ja ootavad töötubadesse, avatud tundidesse ja loengutesse kõiki huvilisi,“ kommenteerib Tallinna Ehituskooli kommunikatsioonijuht Liisi Tomingas.

Tartu Kutsehariduskeskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht Kaire Mets korraldab Oskuste ÖÖd oma koolis teist aastat ja usub, et oskusteta ei saa praegu ega tulevikus: „Tõsi, eluks vajalikud oskused muutuvad – näiteks sulepeaga kirjutamise asemel tuleb nüüd  arvutiprogramme kasutada ning tulevikus võib juhtuda, et autojuhtimise  asemel tuleb iseliikuvat autot programmeerida. Oskused ise ei kao kuhugile, pigem muutuvad ning sunnivad ikka ja uuesti õppima. Omalt poolt tahame pakkuda meelelahutust, muusikat, lihtsalt toredat ajaveetmise kohta, kus tegevust leiab nii laps kui lapsevanem.“

Järvamaa Kutsehariduskeskuse arenguspetsialist Valev Väljaots sõnab, et kui igapäevaselt ei mõelda selle kutsehariduse olemusele, aga vahel võiks ju huvi tunda, et mis nad seal „aia taga“ teevad: “Oma uksed avavad ametikoolid üle Eesti ja seda selleks, et näidata kutsehariduse suurepäraseid võimalusi uute oskuste omandamiseks. Kui avatud uste päevad on paljuski mõeldud kooli tulijatele, siis Oskuste ÖÖ on ikka kõigile – olgu selleks lasteaialaps või pensionär. Järvamaa kutsehariduskeskuses on kõik huvilised saanud traktori rooli keerata, hobusega sõita, keevitada, müüri laduda ja palju muud.“

Ülevaate Oskuste ÖÖ programmidest leiab kutsehariduse infoportaalist www.kutseharidus.ee ja Euroopa kõikidest sündmustest Euroopa Komisjoni kodulehelt. Oskuste ÖÖ toimub teist aastat ja programmiga on väljas 21 kutsekooli üle Eesti. Oskuste ÖÖ tegevusi koordineerib Sihtasutus Innove.

Euroopa kutseoskuste nädal on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on muuta kvaliteetseid oskusi ja tööturul väljavaateid pakkuv kutseharidus ja -koolitus ligitõmbavamaks. Selle kestel korraldavad osalevad riigid üle kogu Euroopa nii kohalikul, piirkondlikul kui ka riiklikul tasandil sündmusi. Euroopa kutseoskuste nädal toimus esimest korda 2016. aastal.

 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.