Mobile menu

Uudised

Parimad noored müürsepad õpivad Rakvere Ametikoolis

EileEsikoht - Imre-Ingmar Lehtoja ja David Skrjabin Rakvere Ametikoolist (Foto: SA Innove), 14. detsembril lõppes Viljandi Kutseõppekeskuses Jüri Sammuli nimeline müürseppade kutsemeistrivõistlus Jõulukellu 2017. Esikoha pälvisid Rakvere Ametikooli õpilased Imre-Ingmar Lehtoja ja David Skrjabin. Teisele kohale tulid Kristo Kinks ja Veiko Kook Tartu Kutsehariduskeskusest ning kolmanda koha said Mart Padar ja Nikita Jurov Tallinna Ehituskoolist.

Teise kursuse kutseõppurid Imre-Ingmar ja David olid võidu üle väga rõõmsad, sest kõiki võistlusülesande etappe polnud nad jõudnud eelnevalt harjutada. „Pidime võistlusel töö käigus mitmeid asju proovima ning tuleb välja, et õnnestus,“ rõõmustasid esimest korda võistlustules olnud noormehed.

Imre-Ingmar valis kivi- ja betoonkonstruktsioonide ehituse eriala, sest nii tema vanaisa kui ka vend on ehitajad. „Julgesin selle valiku pärast põhikooli teha, sest mul oli ehituse vastu kindel huvi,“ sõnas noormees.

Jõulukellu võistlusülesandena tuli noorte kutseõppuritel laduda Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva teemaline välisseinafragment, mis sisaldas kandvat seina Fibo plokist, soojustust, tuuletõket ja müüritist. Müüritise pikemal osal oli eenduv kiri „Eesti 100“.

Peakohtuniku ja Anmeri OÜ esindaja Priit Alase sõnul oli tänavusel Jõulukellul osalenud võistkondade tase hea, kuid samas joonistusid selgelt välja kaks tugevamat võistkonda. „Rakvere Ametikooli õppuritele tõi esikoha tehnoloogia jälgimine, kvaliteetne töö, täpsed mõõtmistulemused ja väga hea üldmulje,“ lisas Alas.

Paarisvõistluse esikuuiku igast meeskonnast pääseb järgmise aasta maikuus toimuvatele üleriigilistele kutsemeistrivõistlustele Noor Meister 2018 üks võistleja. Esikuuik on järgmine:
1. Imre-Ingmar Lehtoja ja David Skrjabin Rakvere Ametikoolist
2. Kristo Kinks ja Veiko Kook Tartu Kutsehariduskeskusest
3. Mart Padar ja Nikita Jurov Tallinna Ehituskoolist
4. Venna Simm ja Arnold Karing Võrumaa Kutsehariduskeskusest
5. Kevin Roio ja Marek Starke Viljandi Kutseõppekeskusest
6. Kasper Kase ja Mihkel Anniko Pärnumaa Kutsehariduskeskusest

Võistluse fotogalerii. (Fotod: SA Innove)

Müürseppade kutsemeistrivõistlus Jõulukellu toimus tänavu 13. korda ning võistlusest võttis osa üheksa võistkonda Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest, Kehtna Kutsehariduskeskusest, Kuressaare Ametikoolist, Pärnumaa Kutsehariduskeskusest, Rakvere Ametikoolist, Tallinna Ehituskoolist, Tartu Kutsehariduskeskusest, Viljandi Kutseõppekeskusest ja Võrumaa Kutsehariduskeskusest.

Müürseppade kutsemeistrivõistluse üks tulihingeline algataja oli kooli kutseõpetaja Jüri Sammul. Aastast 2008 kannab võistlus tema nime.

Võistlust korraldasid SA Innove ja Viljandi Kutseõppekeskus ning võistluse läbiviimist toetasid Euroopa Sotsiaalfond, Haridus- ja Teadusministeerium, Wienerberger AS ning Saint-Gobain Ehitustooted AS – Weber ja Isover.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.