Mobile menu

Uudised

Rajaleidja keskused osutavad karjääriteenuseid veel käesoleva aasta lõpuni

Uue, peatselt algava õppeaasta keskel jõustuvad karjääriteenuste reformi muudatused. Alates 1. jaanuarist 2019 vahendab karjäärinõustamisteenuseid Eesti Töötukassa Karjäärikeskus. Õppenõustamisteenuste osutamine jätkub Innove Rajaleidja keskustes endises mahus.ˇTöötukassa ja Rajaleidja

Sel kevadel, 26. aprillil toimunud valitsuskabineti nõupidamisel otsustas Vabariigi Valitsus luua Eesti Töötukassa juurde Karjäärikeskuse, mis ühendab Innove Rajaleidja keskuste karjäärinõustamise ja -info teenuste osutamise süsteemi töötukassa karjääriteenuste süsteemiga. Muudatuste tulemusena koondub alates 1. jaanuarist 2019 noortele suunatud karjäärinõustamise ja karjääriinfo vahendamise teenus Rajaleidja keskustest töötukassasse. Töötukassa hakkab karjäärinõustamise ja karjääriinfo teenuseid osutama kõigile soovijatele, sealhulgas tööotsijatele, töötavatele inimestele, koolinoortele.

Kuni käesoleva aasta lõpuni ehk 31. detsembrini 2018 toimub noorte karjäärinõustamine ja karjääriinfo vahendamine ning selleks vajalike kokkulepete sõlmimine endiselt Rajaleidja keskuste kaudu. Tagamaks teenuste sujuvam üleminek õppeaasta keskel, saavad haridusasutused kõik karjääriteenuste osutamist puudutavad kokkulepped sõlmida terveks õppeaastaks oma piirkonna Rajaleidja keskusega. Karjääriteenuste kokkuleppimine terveks 2018/2019 õppeaastaks toimub endiselt kahe asutuse ühise karjääriteenuste menüü alusel. Töötukassa võtab üle ja täidab kõik 2018/2019 õppeaasta II pooleks sõlmitud kokkulepped.

Uus teenuste menüü, mille alusel saab karjääriteenuseid tellida pärast reformi muudatuste jõustumist, on Innove, Eesti Töötukassa, haridusasutuste juhtide ja õpilaste koostöös ülevaatamisel ning täiendamisel.

Kiireks karjääriinfoks ja nõustamiseks pakuvad Rajaleidja keskused käesoleval aastal jätkuvalt karjäärinõustamist veebivestluse vahendusel – e-nõustajaga saab vestelda kõigil tööpäevadel kell 10–14 Rajaleidja veebi esilehel.

Innove jääb ka edaspidi vastutama karjääriõppe arendamise eest. 27.–28. septembril toimub karjäärikoordinaatorite ja karjääriõpetuse õpetajate traditsiooniline sügiskool (vt lähemalt SIIT). Jätkame ka karjäärikujundamise pädevuste mudeli koolituste läbiviimisega maakondades. Nagu juba öeldud, ei mõjuta muudatused ka õppenõustamisteenuste osutamist Rajaleidja keskustes.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.