Mobile menu

Uudised

Seitse Eesti kutse- ja kõrgkooli said praktikasüsteemi kvaliteedimärgise

Äsjalõppenud pilootprojekti „Praktikaprotsessi tunnustamine kutse- ja kõrghariduses“ tulemusena andis Innove seitsmele Eesti kutse- ja kõrgkoolile tunnustatud praktikasüsteemi märgise. Kokku hinnati kümne kooli praktikaprotsessi.Praktikasüsteemi tunnusmärk

Kvaliteetsest praktikasüsteemist märku andva tunnustuse said Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, TTÜ Inseneriteaduskonna Virumaa kolledž, Sisekaitseakadeemia Päästekolledž, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, Tallinna Majanduskool, Luua Metsanduskool ja Tartu Kutsehariduskeskus. Lisaks osalesid projektis Viljandi Kutseõppekeskus, Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool ja Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledž.

2018. aasta alguses käivitatud pilootprojekti eesmärk oli ühtlustada koolide praktikaga seonduvaid tegevusi, tuua välja parimad praktikad ja probleemkohad. Koolid said ise valida, kas osaleda mõne eriala, valdkonna või koguni terve kooliga.

Esmalt tuli igal koolil ise oma praktikaprotsessi analüüsida. Seejärel asusid tööle kvaliteedihindamise kogemusega assessorid, kes tutvusid kooli enesehindamisraportiga, vestlesid õpetajate, õppejõududega, ettevõtete esindajate ja õppijatega ning koostasid lõppraportid.

Iga kooli lõppraport sisaldab kokkuvõtet praktikaprotsessi hindamisest, kooli ja selle praktikasüsteemi lühitutvustust, tugevusi ja parendusettepanekuid ning üldist kokkuvõtvat tagasisidet koolile.

„Raport peaks andma koolile mõtteainet praktikaprotsessi parendamiseks või ka koolis oma parimate kogemuste jagamiseks teiste valdkondade või erialadega, miks ka mitte teise kooliga,“ kommenteeris Innove kutse-ja kõrghariduse arendamise keskuse projektijuht Piret Lilover. „Kõik projektis osalenud jäid rahule nii tunnustamisprotsessi korralduse kui ka saadud tulemusega.“

Kõigi osalenud koolide lõppraportid on avalikud – nendega saab tutvuda ja mõtteid ammutada SIIN.

Kümnest koolist need seitse, kelle praktikaprotsess osutus hindamiskriteeriumitele vastavaks, pälvisid ka praktikaprotsessi tunnustava kvaliteedimärgise.

Tänaseks on pilootprojekt õnneliku lõpuni jõudnud, kuid tunnustamine jätkub – 2019. aastal saavad praktikaprotsessi hindamises osaleda taas kümme kooli. Aasta esimeses kvartalis kuulutame välja taotlusvooru, millest teavitame ka koole. Protsessis osalejad saavad eelneva koolituse, kus räägitakse kogu tegevus üksipulgi läbi – muu hulgas see, kuidas täita enesehindamisraportit.

Rohkem infot praktikasüsteemi arendamise tegevuste kohta Innoves leiad SIIT.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.