Mobile menu

Uudised

Selgusid Eesti esimesed ettevõtlusoskuste kutsemeistrid

ettevõtluse kmv8.–9. veebruaril toimusid Rocca al Mare keskuses Eesti esimesed kutsekoolide ettevõtlusoskuste kutsemeistrivõistlused. Osales 12 võistkonda üle eesti ning võidu viisid koju Sandra Sepp ja Frank Karro Tartu Kutsehariduskeskusest.

„On hea meel tõdeda, et viimastel aastatel on õppetasemete üleselt panustatud aina rohkem noorte ettevõtlusoskuste arendamisse. Siinkohal on oluline välja tuua, et me räägime oskustest, mitte kaasasündinud ärivaistust või õnnest. Kutsemeistrivõistlused keskenduvadki teadmistele ja oskustele, mida võib omandada igaüks ja mille puhul harjutamine teeb meistriks,” märkis zürii liige, Nordmill Ventures partner Marek Mühlberg.

Õpilased demonstreerisid kahe võistluspäeva jooksul oma oskusi ideede arendamisest kuni prototüübini välja. Võistlusülesande lahendamiseks vajalikud teadmised ja oskused on ettevõtluse ja majanduse alused, äriideed ja ärimudelid, turundus, turu-uuringud, eelarvestamine ja majandusarvestuse alused, inglise ärikeel, suhtlemisoskus, esitlusoskus, probleemianalüüs ja -lahendamine, meeskonnatöö, konfliktilahendamine, kriitiline mõtlemine, ettevõtlikkus. 

“Võidumeeskonna puhul oli sümpaatne see, et neil oli julgus eristuda ja pakkuda välja mitte-digitaalne lahendus. Samuti mängis žürii silmis rolli nende ladus esitlus, hea keeleoskus ja oskuslikult kirjeldatud ärimudel“, sõnas Marek Mühlberg.

„Võistlejad keskendusid 21. sajandi noorte probleemide lahendamisele. Enamus võistlejaid valis ideeks nutisõltuvuse ja vaimse tervisega seotud probleemide lahendamise. Oli väga positiivne, et pakuti ka mittetehnoloogilisi lahendusi nagu harmooniaruum, viharuum, laagrid talutöid tehes jm. Eriliselt soovime keskenduda kutsekooli õpilastele, et ka erinevatelt kutsealadelt tuleks rohkem noorte endi elu muutvaid ideid ja ettevõtteid. Oskus märgata probleemi ja luua lahendusi on siinkohal kõige olulisem“, kommenteeris võistlust žürii liige, SA Innove juhatuse esimees Birgit Lao.

Võistlustulemused:

1. koht – Sandra Sepp ja Frank Karro Tartu Kutsehariduskeskusest

2. koht – Robert Trummal ja Aire Pruus Tartu Kutsehariduskeskusest

3. koht – Maarja Tammann ja Kristiina Kingo Pärnumaa Kutsehariduskeskusest

Võistlusest võtsid osa Luua Metsanduskool, Kuressaare Ametikool, Tartu Kutsehariduskeskus, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus ja Pärnumaa Kutsehariduskeskus.

Ettevõtlusoskuste võistlus on mõeldud kuni 25-aastastele kutseõppuritele olenemata õpitavast erialast. Võistlus toetab õpilaste ettevõtlikkust ja ettevõtlusalaste teadmiste arengut. Samuti propageerib võistlus üldisemalt kutseharidust ja -koole.

Võistlust korraldasid SA Innove ja Junior Achievement Eesti. Võistluse läbiviimist toetasid Edu ja Tegu ettevõtlusõppe programm ning Radisson Blu Hotel Olümpia.

Lisainfo:
Katrin Kivisild
katrin.kivisild@innove.ee
5354 3630

 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.