Mobile menu

Uudised

Selgusid Eesti parimad sõiduautotehnikud

Reedel selgusid Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskoolis peetud kutsemeistrivõistlustel parimad sõiduautotehnikud. Esimese kursuse õpilaste võistlustel pälvis võidu Kuressaare Ametikooli võistkond, kuhu kuulusid Markus Trave ja Kert-Oswald Mürk. Teise ja kolmanda kursuse õpilaste seas tuli võitjaks Arti Arula Tartu Kutsehariduskeskusest.Sõiduautotehnikute kutsemeistrivõistlus

„Olen maal kasvanud ja seal tuli alatasa midagi parandada. Sõitma õppisin ka esmalt hoopis traktoriga. Minu jaoks on autod väga suur hobi ja kirg ning mul on hea meel, et kutsekoolis saan vajalikke teadmisi, et sellel alal hiljem tööle saada,“ rääkis Arti Arula pärast tiitli kättesaamist.

Võistluste peakohtuniku, Autokutseõppe Liidu juhatuse esimehe Ene Puki sõnul oli sel aastal eriti heal tasemel just elektritööde võistlusosa. „Autod lähevad aina keerulisemaks ning hea meel on, et koolid panustavad elektritööde õpetamisele palju. Sageli arvatakse, et sõiduautotehniku eriala on lihtne, kuid tegelikult on see üks keerulisemaid. Hästi saavad koolis ja võistlustel hakkama need, kel on põhikoolist head teadmised matemaatikast ja füüsikast,“ tõi Pukk välja.

Parima sõiduautotehniku tiitli püüdjad pidid lahendama mitmeid teoreetilisi ülesandeid ning panema proovile ka oma praktilised oskused. Võistlused toimusid kahes grupis: esimeses võtavad mõõtu 1. kursuse autoerialade õpilased ning teises grupis astuvad võistlustulle 2. ja 3. kursuse autotehniku eriala õpilased.

Sõiduautotehnikute kutsevõistluste eesmärk on arendada kutseõpetajate ja autoerialal õppijate kutsemeisterlikkust ning võimaldada kutseõppeasutuste autosõidutehniku eriala õpilastel näidata oma kutseoskuseid ja selgitada välja parimad.

Tänavusel võistlusel võtsid mõõtu 35 õpilast 12 kutseõppeasutusest: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Järvamaa Kutsehariduskeskus, Kehtna Kutsehariduskeskus, Kuressaare Ametikool, Pärnu Kutsehariduskeskus, Rakvere Ametikool, Tallinna Lasnamäe Mehhaanikakool, Tartu Kutsehariduskeskus, Valgamaa Kutseõppekeskus, Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool, Viljandi Kutseõppekeskus, Väike-Maarja Õppekeskus.

Fotogalerii võistlusest saab alla laadida SIIT. Fotode autor: Innove.

Sõiduautotehnikute kutsevõistlust korraldab SA Innove koostöös Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskooliga. Võistluse läbiviimist toetavad Autokutseõppe Liit, Amserv, Scania Eesti AS, Eesti Tehnoülevaatajate Liit, K.G. Knutsson AS, KW Bruun Baltic OÜ, Busland OÜ, HMV-Systems Baltic OÜ, Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.