Mobile menu

Uudised

Jõulukellu kutsemeistrivõistlusel selgusid parimad noored müürsepad

jõulukellu 2019 esikolmikEile, 19. detsembril lõppes Jüri Sammuli nimeline müürseppade kutsemeistrivõistlus Jõulukellu 2019. Osales kaheksa kutsekooli ning võidu pälvisid Anete-Eliise Kangur ja Kermo Kivioja Tartu Kutsehariduskeskusest.

Noored müürsepad jäid võistluskogemusega väga rahule. „See võistlus oli minu jaoks suur oskuste ja teadmiste proovile panek. Olin osalejatest ainuke tüdruk, kuid see ei ole mingi näitaja. Tuleb tegeleda sellega, mis meeldib ja huvi pakub. Kuna olin õpetajatele varem silma jäänud oma tahtega õppida ja areneda, siis pakuti mulle võimalust võistlusest osa võtta. Ette tuli ka motivatsioonilangust ja endasse mitte uskumist. Kuid tänu suurele tahtmisele ja ideaalsele koostööle paarimehega saavutasime selle, mida soovisime. Näeme vaeva ka edaspidi, et saada veel rohkem kogemusi ja teadmisi,“ kommenteeris Anete-Eliise rahulolevalt.

Võistlustulemused on järgmised:

  1. Tartu Kutsehariduskeskus –  Anete Eliise Kangur ja Kermo Kivioja
  2. Võrumaa Kutsehariduskeskus – Steven Tammesoo ja Eerik Eiche
  3. Rakvere Ametikool –  Risto Allas ja Sander Vissak
  4. Tallinna Ehituskool
  5. Viljandi Kutseõppekeskus
  6. Pärnumaa Kutsehariduskeskus
  7. Haapsalu Kutsehariduskeskus
  8. Järvamaa Kutsehariduskeskus

Müürseppade kutsemeistrivõistlus Jõulukellu toimus tänavu 15. korda. Võistluse üks tulihingeline algataja oli kutseõpetaja Jüri Sammul. Aastast 2008 kannabki võistlus tema nime.

Kolmepäevasel võistlusel tuli müürseppadel 12 tunniga laduda välisseina fragment. Etteantud joonise põhjal valmis võistlustöö. Igast kutseõppeasutusest oli oodatud osalema üks kaheliikmeline võistkond. Võistluse eesmärk on anda kutseõppeasutuste ehitusvaldkonna erialade õpilastele võimalus näidata ja võrrelda oma kutseoskuseid, selgitada välja parimatest parimad, propageerida kutseõpet ja müürsepa eriala.

Võistlust korraldasid SA Innove ja Viljandi Kutseõppekeskus ning võistluse läbiviimist toetasid Wienerberger AS ja Saint-Gobain Weber AS.

Võistluse korraldamist rahastatakse ESF programmi „Tööturu vajadustele vastava kutse- ja kõrghariduse arendamine“(PRÕM) vahenditest.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.