Mobile menu

Uudised

Täna avatakse Tallinna Euroopa kooli uus hoone

Täna kell 14 avatakse Tallinna Euroopa kooli uus hoone aadressil Tehnika 18. Hoone avamisega alustab kool ka õppeaastat. Avaaktusel peab kõne haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Tallinna Euroopa Kooli uus renoveeritud hoone

Haridus- ja teadusministeerium valis 2016. aastal kooli uueks asukohaks Tehnika tänaval asuva endise Tallinna transpordikooli maja. Eelmise aasta märtsis sõlmisid Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja Ehitus5Eco OÜ Tallinna Euroopa kooli projekteerimis- ja ehitustööde töövõtulepingu summas 5 288 700 eurot.

Kuna tegemist oli rekonstrueerimise projektiga, korraldas RKAS visioonivõistluse, mille võitis Toivo Tammik ning AB Ansambel ning mis sai lähteülesandeks järgnenud projekteerimis-ehitushankes.

Põhja Tallinna linnaosas Tehnika tänaval paiknev kompleks omab koolina pikaajalisi traditsioone – lisaks tehnika- ja sõjakoolile on selle ruume 1920. ja 30. aastatel kasutanud ka Tallinna Prantsuse lütseum.

Koolimaja hakati ehitama 1880. aastal, kui Tallinna raudtee tehnikakool loodi. Tänapäevased pea- ja väike õppekorpus valmisid 1895. aastal. 1900. aastal ehitati kooli töökojad, praegune võimla valmimisaastaks 1895. Alates 1990. aastast tegutses koolimajas Tallinna transpordikool ning seda kuni 2016. aastani.

Tallinna Euroopa kooli tööde käigus rekonstrueeriti hoone kaasaja tingimustele vastavaks ning kõik ajaloolised hoone fassaadid ja soklid korrastati. Ehitusliku mahuna lisati kompleksi vaid eri tiibu ühendavad ehitised: 1930. aastate ja 1970. aastate mahtude vahele galerii, mis esimese korruse tasandil kulgeb osaliselt pandusena. Peahoone ja võimlakompleksi vaheline ühenduslüli ehitati olemasolevate tehniliste ruumide peale.

Koolihoone rekonstrueerimisel on säilinud paljud ajastu detailid, näiteks puidust laed, mis on sarnaselt originaalile helesinised. Paljudes klassiruumides on avarad, kaarega aknad ning paekivist seinad.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.