Mobile menu

Uudised

Täna saavad küpsustunnistuse kaks esimest Tallinna Euroopa kooli lõpetajat

Täna, 27. juunil saavad Euroopa bakalaureuse (European Baccalaureate) õppeprogrammi lõputunnistuse kaks esimest Tallinna Euroopa kooli lõpetajat. Tunnistused annab tänasel kooli lõpuaktusel üle Euroopa Koolide peasekretär Giancarlo Marcheggiano. 

Tallinna Euroopa kooli lõpuaktus

Vastavalt Euroopa koolide reeglitele tuleb õpilasel kooli lõpetamiseks ja Euroopa bakalaureuse tunnistuse saamiseks läbida kooli gümnaasiumiaste ehk kaks aastat kestev õppeprogramm. Viimase kooliaasta lõpus sooritavad abituriendid viis kirjalikku ja kolm suulist lõpueksamit, milleks Euroopa koolide süsteemis on esimese keele (L1) eksam, teise keele (L2) eksam, matemaatika (standardkursus või süvendatud kursus) eksam ja õpilase valikul veel kaks lõpueksamit nendes õppeaines, mida õpilane on süvendatult õppinud. Eksamid sooritatakse kõikides Euroopa süsteemi koolides samaaegselt ning tsentraalselt ette valmistatud materjalide alusel. Eksamitöid hindavad oma õpetaja ja välishindaja.

Tallinna Euroopa kooli direktori Auli Udde sõnul on rõõm saata kooli poolt teele esimesed lõpetajad. „Tallinna Euroopa kool on tegutsenud viis aastat ja rahvusvahelise kogukonna pered on tee meie kooli leidnud. Sügiseks on inglise keele sektsiooni kaks esimest klassi komplekteeritud, vabu kohti on veel vast avatava prantsuse keele sektsiooni 1. klassis,” sõnas ta.

Innove juhatuse liikme Birgit Lao sõnul on Tallinna Euroopa kool sellel kevadel astunud viimase sammu kvaliteetse ja tunnustatud rahvusvahelise õppe suunal. „Kõikide kooliastmete õpe on akrediteeritud ning kool tervikuna toimiv. See on kindlasti suur samm Eesti ettevõtluse elavdamiseks ning rahvusvaheliste talentide Eestisse tulekuks.“

Tallinna Euroopa kool asutati Innove poolt 2013. aasta augustis. Kool pakub ingliskeelset põhiharidust Euroopa Liidu institutsioonide ametnike, diplomaatide jt lastele. Viie aastaga on kool jõudsalt kasvanud ja sügisest 2018 alustatakse õppetööd uues ja värskelt renoveeritud õppehoones (Tehnika 18, Tallinn). Uuendusena avatakse koolis sügisel ka prantsuse keele sektsioon. Loe lähemalt kooli kodulehelt.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.