Mobile menu

Uudised

Tänavune parim noor sõiduautotehnik selgitatakse välja sel nädalal Vana-Vigalas

Homme, 31. mail saab Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskoolis alguse kahepäevane vaatemänguline noorte sõiduautotehnikute kutsemeistrivõistlus. Omavahel võtavad mõõtu 12 kutseõppeasutuse noored.Autotehnik

Parima sõiduautotehniku tiitli püüdjad peavad lahendama mitmeid teoreetilisi ülesandeid ja panema proovile ka oma praktilised oskused. Võistlused toimuvad kahes grupis: esimeses võtavad mõõtu 1. kursuse autoerialade õpilased, teises grupis asuvad võistlustulle 2. ja 3. kursuse autotehniku eriala õpilased.

Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskooli direktori Enn Roosi sõnul on selline võistlus väga oluline, sest lisaks parima noore sõiduautotehniku valimisele on see koht, kus koolide õpetajad saavad omavahelisi kogemusi jagada ja tänu sellele ka autoõpetuse taset tõsta ja ühtlustada. „Autoremondi alad on noorte seas üsna populaarsed, kuid kuna masinad muutuvad aina keerulisemaks, siis peavad ka spetsialistide teadmised olema tasemel,“ ütles Roosi.

Sõiduautotehnik õpib sõiduautode remondi- ja hooldustehnoloogiaid (juhtimisseadmed ja veermik, jõuallikad ja jõuülekanded, tehnohooldus ja diagnostika, mootorielektroonika ja kliimaseadmed). Kasutab diagnostikaseadmeid auto arvutivõrgu, elektri- ja mugavussüsteemi vigade leidmisel.

Võistlus toimub Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskoolis neljapäeval, 31. mail ning reedel, 1. juunil. Parimaid autasustatakse teisel päeval kell 15.

Kõik huvilised on oodatud võistlejatele kaasa elama ja sõiduautotehnika valdkonnaga tutvuma! Võistluse lisainfo ja ajakava leiad siit.

Sõiduautotehnikute kutsevõistlust korraldab SA Innove koostöös Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskooliga. Võistluse läbiviimist toetavad Autokutseõppe Liit, Amserv, Scania, Peugeot, Eesti Tehnoülevaatajate Liit, Thule, KGK, Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.