Mobile menu

Uudised

Tulevikutegijad kohtuvad karjääriorienteerumise maastikumängul

Sel neljapäeval, 17. mail korraldab Tartumaa Rajaleidja keskus juba viiendat korda Tartu linna ja maakonna põhikooliõpilastele suunatud karjääriteemalise maastikumängu, mis annab põhikooli noortele võimaluse proovile panna oma meeskonnatöö-, digi- ja kaardilugemisoskused, nutikuse ning loomingulisuse. 

Iga-aastasele maastikumängule Tartu linnas on taaskord seiklema tulemas mitu klassitäit 6.-8. klassi õpilasi. „Mängul on peamiselt kaks eesmärki: anda noortele võimalus oma oskusi kaardistada ja mõtteid koondada, kui nad otsivad vastuseid küsimusele, mida peale põhikooli edasi teha ning aidata kaasa julgete tulevikutegijate kasvule,“ kommenteerib mängu sügavamat mõtet Tartu Rajaleidja keskuse karjäärispetsialist Heidi-Maarja Melts. Spetsialist lisab juurde, et mida varem julgevad ja oskavad noored oma otsuseid ning valikuid teha, seda kindlamad on nad ka täiskasvanutena, kes vormivad siis juba meie ühiskonna nägu ja tegu.

Karjääriteemaline maastikumäng aitab aktiivses vormis tuua õpilastele lähemale töömaailma teemad nagu erinevad ametid, vajalikud oskused, karjääriplaneerimine jne.  “Tegu on hea alternatiiviga koolitundidele ning iga-aastane populaarne osavõtt näitab, et sedasorti mänguline lähenemine karjääriteemaga tegelemiseks sobib noortele. Pea kõik aastad on mängima registreerunud maksimaalne arv võistkondi,“ lisab Melts.

Mäng algab kell 12 Loomemajanduskeskuse ja Tartu Loodusmaja vahelisel pargialal ning selle käigus tuleb läbida 11 kontrollpunkti. Iga võistkond saab rajale kaasa oskuste passi, kuhu on võimalik kanda oskused ja teadmised, mis mängu jooksul vajalikuks osutusid. Kuna maastikumängus tutvustatakse noortele karjäärimaailma ja sellega seonduvaid eri tahkusid, siis ülesandepunktid on organiseeritud erinevate asutuste poolt. Nii teevad eri punktides ülesandeid Tartu Kunstikool, Tartu Erakool, Tartu Kutsehariduskeskus, Kõrgem Sõjakool, JK Tammeka, Tartu Loodusmaja, Tagurpidimaja, Töötukassa, Aeg Ruumi ja Lille noortekeskus ning Tartumaa Rajaleidja keskuse esindus. Maastikumängu korralduslikul poolel aitavad kaasa Tamme Gümnaasiumi ja Tartu Kutsehariduskeskuse õpilastest ning gaididest vabatahtlikud.

Autasustamine ja kokkuvõtete tegemine toimub korp! Rotalia majas, Tähe 3. Auhinnad osalejatele on pannud välja põgenemistuba Escape Tartu, Spark Makerlab, AS Gustav, Ahhaa Teaduskeskus, Aura keskus, Futuruum, Tagurpidimaja, Lõunakeskus, Setoline, Tartu Disainimaja, Boost Juice, Tartu Mill.

Rohkem infot mängu kohta leiab Tartumaa Rajaleidja keskuse veebilehelt või Tartumaa Rajaleidja Facebookist.

Üle-eestiline Innove Rajaleidja võrgustik pakub tasuta karjääri- ja õppenõustamisteenuseid kuni 26-aastastele noortele ning on partneriks õpetajatele ja lapsevanematele. Rohkem infot kodulehelt www.rajaleidja.ee või Rajaleidja Facebookist.

Info pressile:
Lugupeetud ajakirjanikud, olete väga oodatud ka ise 17.mail algusega kell 12:00 maastikumängu oma koosesisuga läbima ja/või karjääriorienteerujatele ette antud ülesannetes end proovile panema (ühes või enamas punktis). Maastikumäng pakub selleks mitmeid erinevaid kaasahaaravaid tegevusi ning lisaks on see hea võimalus noortega kohtumiseks.

Rohkem infot:
Heidi-Maarja Melts Tartumaa Rajaleidja keskuse karjäärispetsialist heidi-maarja.melts@rajaleidja.ee 5885 3672

 

 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.