Mobile menu

Uudised

Üle Eesti luuakse Euroopa Sotsiaalfondi toel 633 uut lapsehoiukohta

Lapsehoiukohtade loomise taotlusvoorust saab Innovest toetust 50 projekti üle Eesti, mille raames luuakse kokku 633 uut tava- või eriilmelist lapsehoiukohta. Projektide vahel jagatakse ligi 2,4 miljonit toetusraha. 

Tavapäraseid lapsehoiukohti luuakse 22 toetust saanud projekti ja eriilmelisi lapsehoiukohti 28 projekti raames.Lapsed lasteaias

Innove tööelu keskuse juht Ülle Luide toob välja, et enim hakatakse projektide raames pakkuma lapsehoidu just ebastandardsetel aegadel – avatakse õhtuseid, öiseid ja nädalalõpu hoidusid, mille järgi on graafikuga töötavatel vanematel suur vajadus. „Samuti on toetuse saajate hulgas näiteks projekte, kus kavandatakse uudseid õuesõppe rühmasid ning mitme projekti raames käivitatakse ka võõrkeelseid lapsehoide – loomisel on näiteks prantsuse, inglise ja saksa õppekeelega rühmad,“ toob Luide välja ning rõhutab, et uued lapsehoiukohad aitavad vanematel tööle naasta või tööl käimist jätkata.

Toetust saanud projektide nimekirja leiab siit.

Lisainfo taotlusvooru kohta
Innovesse said projektitaotlusi esitada kohalikud omavalitsused, eraõiguslikud juriidilised isikud, valitsusasutused või nende hallatavad riigiasutused. Taotleja enda panus pidi olema 25% omaosalust projekti abikõlblikest kuludest ja ülejäänud 75 % finantseerib Euroopa Sotsiaalfond. Innovesse esitati tähtaegselt 52 projektitaotlust, milles sooviti toetust 2 490 021 eurot, välja valitud 50 projektile antakse kokku 2 372 744 eurot.

Käesolevas voorus rahastatakse lapsehoiukohti ühikuhinna alusel. Ühe lapsehoiu koha ühikuhinnaks on 245 eurot kuus ehk 2941 eurot aastas lapse kohta ning see katab kõik teenuse osutamisega seotud kulud. Ühikuhind võimaldab toetuse saajale kergemat ja kiiremat kulude katmist, mis tähendab, et eraldi kuludokumente ei ole vaja esitada.

Euroopa Sotsiaalfondi taotlusvooru „Lapsehoiukohtade loomine ja teenusepakkumise toetamine 0–7-aastastele lastele“ viis Innove läbi koostöös Sotsiaalministeeriumiga ning see oli avatud 26. veebruarist kuni 25. aprillini 2018.

 

Lisainfo:

Ülle Luide
SA Innove tööelu keskuse juht
ylle.luide@innove.ee
Tel. 735 0760

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.