Mobile menu

Uudised

Üle tuhande koolinoore kaasanud oskuste aasta jõuab täna lõpule

Täna, 13. detsembril algusega kl 12 paneb SA Innove väärika punkti oskuste aastale ja kutsub üle kahesaja koolinoore viimasele inspiratsiooniüritusele. Oskusi, meisterlikkust, kutseharidust ja elukestvat õpet väärtustav teema-aasta on erinevate sündmuste ning tuntud kõneisikute esinemiste kaudu pakkunud innustust enam kui tuhandele koolinoorele.

„Oskuste aasta kutsuti ellu selleks, et kutseharidus leiaks Eestis laiemat väärtustamist. Paljud noored ei tea, et tänane oskusõpe on spetsialistiharidus, mis avab võimalusi haridusteel edasi liikumiseks. Meie kutsekoolides toimunud inspiratsiooniüritused on andnud noortele võimaluse uurida nii õppimisvõimalusi, moodsaid õpikeskkondi kui ka näha tublisid vilistlasi oma karjäärivalikutest rääkimas,“ sõnas SA Innove hariduse agentuuri juhataja Tanel Oppi.

Täna Tallinna Tööstushariduskeskuses toimuv oskuste aasta viimane inspiratsiooniüritus toob kokku üle 250 õpilase Harjumaa koolidest. Esinejate seas on Tallinna Tööstushariduskeskuse vilistlased Maia Vahtramäe ja Lauri Pedaja. Inspiratsiooniüritusest tehakse ka otseülekanne.

Aasta jooksul on inspiratsiooniüritused toimunud kümnes kutseõppeasutuses üle Eesti ning osalejate arv küündib kokku üle tuhande. Osalenud koolinoorte tagasiside üritusele ja selle vajalikkusele on kõrge.

Inspiratsiooniürituse eesmärk on tutvustada noortele kutsehariduse mitmetahulist maailma ja innustada kaaluma edasiõppimisvalikuna erialasid, mis annavad tööturul nõutud praktilised oskused.

Oma karjäärivalikutest ning omandatud oskustest on aasta jooksul kogemusi jaganud nii mitmed ettevõtjad kui ka kutsehariduse taustaga tuntud isikuid: Tiina Tauraite, Getter Jaani, Allar Raja, Marko Ala, Kaili Närep, Ivari Padar ja paljud teised andekad inimesed.

Oskuste aasta egiidi all on toimunud ka kutsehariduse suursündmus Noor Meister, videokonkurss „Mina oskan!“ ning mitmete partnerite korraldatud ettevõtmised.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.