Mobile menu

Uudised

Ülevaade eesti keele riigieksamist

Täna, 22. aprillil toimunud eesti keele riigieksamil tuli abiturientidel lahendada alustekstidel põhinevaid tekstimõistmis- ja kirjutamisülesandeid. Eksamitöös oli neli varianti ning eksaminand võis nende hulgast valida sobivaima.

Lugemisosa ülesanded tuginesid katkendile Andrus Kivirähki näidendist „Vaimude tund Koidula tänavas“, Sveta Grigorjeva luuletusele „Ma sündisin aastal 1988“ ja ülevaatele Y-põlvkonnast, Margus Tamme artiklile „Tänavakunstist“ ja Sirla artiklile „Tänavakunst tahab olla vaba“ ning katkenditele Toomas Vabamäe artiklist „Kas me ikka tahame, et autod end ise juhiksid?“ ja Riho Paramonovi artiklist „Isesõitev auto ja algoritmi eetika“.

Eksami teises osas tuli kirjutada 400-sõnaline kirjand. Esimese variandi valinud eksaminandid pidid arutlema, kas kirjaniku eluloo tundmine on tema teoste mõistmise seisukohalt vajalik. Teise variandi kirjandis pidi käsitlema probleeme, millega Eesti ühiskonnal lähitulevikus tegeleda tuleb, ja arutlema, kuidas noored saaks aidata neid probleeme lahendada. Kolmanda variandi valinutel tuli arutleda, kas avalikus ruumis eksponeeritud kunst on vajalik ja kuidas see inimesi mõjutab. Neljas variant võimaldas arutleda, milliseid kahjulikke kõrvalmõjusid tehnika areng tänapäeva inimese vaimsele ja füüsilisele tervisele kaasa toob.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.