Mobile menu

Uudised

Uus abimaterjal vahendab Eesti koolide häid praktikaid erinevate õpilaste toetamisest

Innove õppenõustamisteenuste arenduskeskusel sai valmis uus abimaterjal, mis kirjeldab viise, kuidas arvestada koolis õppetöö ja õpikeskkonna korraldamisel erinevate õppijate vajadustega. Abimaterjalis kirjeldavad juba toimivaid häid praktikaid seitse Eesti kooli.Koostöö lapse toetamisel

Abimaterjal „Erinevate õppijate toetamine õpetaja ja tugispetsialiste koostöös“ on mõeldud peamiselt koolides töötavatele tugispetsialistidele ja õpetajatele, aga ka lapsevanematele ja kõigile teistele huvilistele.

Koolis on alati olnud õpilasi, kes vajavad teistest rohkem abi ja juhendamist, märkamist ja julgustamist. Toetudes kaasaegsetele teadmistele, meeskondlikule lähenemisele ja Eesti koolide kogemustele, kirjeldavad Innove Rajaleidja psühholoogid, eri- ja sotsiaalpedagoogid võimalusi leida viise, mis toetavad individuaalsetest vajadustest lähtuvalt iga õpilast, aga ka õpetajat,  lapsevanemat jt.

Abimaterjal koosneb temaatilistest peatükkidest, mis on kasutatavad ka eraldiseisvalt: lapse vajadused ja individuaalne toetamine, klassiruumi kohandamine, klassi haldamine, sekkumiste tõenduspõhisus, õpetaja toimetulek. Abimaterjali on koondatud haridustöötajate mõtted ja head praktikad seitsmest Eesti koolist. Lugeda saab juba loodud võimalustest õppijate toetamisel, kuid ka õppetöösse kaasamise raskustest. Materjal tervikuna aitab kujundada lugeja uskumusi ja mõtteviisi kaasava hariduse suhtes.

Innove Rajaleidja koostab juhendmaterjale ja nõuandeid, mis aitavad lapsevanematel ja haridusasutustel laste haridusteel ettetulevaid probleeme edukamalt lahendada. Kõik meie värsked materjalid leiad SIIT. Viimase aasta jooksul on ilmunud ka juhend, mis aitab rakendada koolis kaasavat haridust vastavalt 2018. aasta põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatustele, ning voldikud laste kõne- ja kirjutamisraskustest lapsevanematele jagamiseks.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.