Mobile menu

Uudised

Uus videosari näitab ette, kuidas hääldada õigesti eesti keele häälikuid

Innove logopeedidel said äsja valmis veel 20 videot, mille abil saavad eesti keele häälikute hääldamist harjutada nii lapsed kui täiskasvanud.

Lühikesed videod näitavad ette, kuidas on õige öelda täishäälikuid A, E, I, O, U, Õ, Ä, Ö, Ü ja kaashäälikuid L, M, N, R, S, V, H, J, K, P ja T. Ekraanile ilmuvad ja kõlarites kostuvad samal ajal abistavad juhised. Samuti on videotes toodud näited häälikute hääldamise kohta erinevates silpides ja sõnades.

Videotest on abi lastele, kes juba käivad logopeedi juures, kuid kellel logopeed palub teatud häälikuid kodus harjutada. Samuti täiskasvanutele, kes õpivad parasjagu eesti keelt teise keelena. Videod toetavad ka lugema-kirjutama õppimist, sest silbid on esitatud nii suuliselt kui ka kirjalikult.

Videod on koondatud Innove YouTube’i kanali esitusloendisse “Logopeedi nõuanded”:

Samast esitusloendist leiate ka kümme häälduselundeid arendavat harjutust. Peatselt saavad valmis veel 13 harjutusvideot, aga ka kolm lustakat joonisfilmi, mille tegevusele saab laps kaasa elada samaaegselt harjutusi tehes.

Head harjutamist!

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.