Mobile menu

Uudised

Vabariigi Valitsus kiitis heaks Haridus- ja Noorteameti loomise

Innove

Valitsuse otsuse kohaselt korraldab Haridus- ja Teadusministeerium ümber oma haldusala asutused ning loob SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse, SA Innove ja Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste baasil ühendameti, mille nimeks saab Haridus- ja Noorteamet. Ümberkorraldused puudutavad ka keelevaldkonda: Keeleinspektsiooni rolli laiendatakse ning inspektsioon nimetatakse ümber Keeleametiks.

Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala asutuste konsolideerimine toetab riigireformi eesmärke ja annab võimaluse sünergiaks – näiteks loodava Haridus- ja Noorteameti puhul formaal- ja mitteformaalõppe paremaks lõimimiseks või Keeleameti puhul ühtse vastutuse tekkimiseks keelepoliitika rakendamise eest.

Haridus- ja Noorteameti loomine võimaldab parandada koostööd ja juhtimist, kasvatada sidusust ministeeriumi vastutusvaldkondade vahel, muuta tööjaotus selgemaks ja loogilisemaks, vähendada dubleerimist ning hoida kokku kulusid. Samuti muudab see kodanikele ja asutustele riigiga suhtlemise kiiremaks ja lihtsamaks. Haridus- ja Noorteametisse kavandatakse ka regionaalsed bürood, mis valdavalt asuvad tegustema riigimajades ja pakuvad teenuseid kliendile lähedal.

Keeleamet jätkab kõigi seniste Keeleinspektsiooni ülesannete täitmist, kuid ühtlasi muutub ka üleriigiliseks keelepoliitika rakendamise kompetentsikeskuseks. Mitmed seni erinevate asutuste vahel killustunud töölõigud saavad konkreetse eestvedaja ja vastutaja. Oluline on rõhutada, et lisanduvad ülesanded ei tähenda kindlasti Keeleinspektsiooni seniste järelevalvetegevuste marginaliseerimist. Eesti Keele Instituut jätkab teadus- ja arendusasutusena.

Järgmises etapis jõuab ümberkorralduste arutelu Riigikokku. Praeguste plaanide kohaselt võiksid ümberkorralduste aluseks olevad seadusemuudatused jõustuda 1. augustil ja ametid tööd alustada 1. septembrist.

 

 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.