Mobile menu

Uudised

Konverentsile „Mitmekeelne õpe saja-aastases Eesti Vabariigis“ saatis videotervituse ka peaminister

Täna algas rahvusvaheline konverents, kus kokkutulnuid tervitas ja aastate jooksul mitmekeelse õppe arendamiseks tehtud töö eest tänas ka Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas.

Oma pöördumises rõhutas Jüri Ratas, et meie Eesti kestab ning rahvaarv kasvab, kui ühiskond on sidus. „Kõigil meie inimestel, sõltumata elukohast, juurtest, kultuuritaustast, emakeelest, vanusest või muudest teguritest peab olema siin võrdselt hea elada,“ sõnas Ratas. Ühtlasi tänas ja tunnustas peaminister kõiki inimesi, kes läbi aastate on mitmekeelse õppe arengusse panustanud.

Lisaks peaministrile tervitab külalisi video vahendusel ka Euroopa Nüüdiskeelte Keskuse juhataja Sarah Breslin ning sissejuhatava sõnavõtuga esines haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Kahe päeva vältel antakse konverentsil ülevaade mitmekeelse õppe arengutest saja-aastases Eesti Vabariigis, tutvustatakse mitmekeelse õppe rahvusvahelisi arengusuundi ning pedagoogilisi ja tehnoloogilisi innovatsioone. Esinejate hulgas on võõrkeeleõppe ja mitmekeelse õppe asjatundjaid Eestist, Soomest, Luksemburgist, Bulgaariast, aga ka OSCE rahvusvähemuste ülemkomissari ameti esindajad.

Mitmekeelse õppe konverentsi idee on välja kasvanud keelekümblusprogrammi raames toimunud keelekümbluskonverentsidest (2001–2017). Konverentsi auditooriumiks on mitmekeelse õppega seotud lasteaedade, üldharidus- ning kutsekoolide õpetajad ja juhid, haridustöötajad, erinevate keeleõppe ja mitmekeelse õppega seotud asutuste esindajad.

Konverentsi korraldab Innove koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Konverentsi ülekannet saab jälgida kodulehelt: https://mitmekeelsus.publicon.ee/

Fotod: https://www.facebook.com/innove.ee/

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.