Mobile menu

Uudised

Õpilastel on võimalus sooritada tasuta rahvusvaheline inglise keele eksam C1 tasemel

Gümnaasiumiõpilastel on alates sellest sügisest võimalus sooritada tasuta rahvusvaheline inglise keele eksam C1 tasemel ja saada keeleoskust tõendav tunnistus. See lihtsustab edasist haridusteed noortel, kes plaanivad siduda oma elu erialaga, mis eeldab väga head võõrkeeleoskust ning neil, kes soovivad saada välisriigis õppimise kogemusi. 

Rahvusvahelise hanke tulemusena pakub riik õpilastele võimalust tasuta sooritada Cambridge Assessment English C1 Advanced eksami. 

Juuni alguses toimub piloottestimine, millest võtavad osa 676 õpilast 16 koolist. Juba alates sellest sügisest saavad võimaluse sooritada rahvusvahelise inglise keele eksami C1 tasemel kõik väga hea inglise keele oskusega gümnaasiumiõpilased. Testimine hakkab toimuma kaks korda aastas – sügisel ja kevadel. Vastavalt vajadusele viiakse testimist läbi mitmes erinevas kohas üle Eesti. Testimise läbiviimist Eestis korraldab SA Innove.

Piloottestimine toimub paberil, kuid plaanis on edaspidi pakkuda õpilastele ka arvutipõhise testi sooritamise võimalust. Testi suulist osa hindavad koolitatud hindajad Eestis, kirjaliku osa hindab Cambridge Assessment English. Sooritaja saab oma tulemusest teada kuu aja jooksul peale testi toimumist. Keeleoskuse tunnistuse saab õpilane kätte 5-9 nädala jooksul pärast testi.

Selleks, et olla kindel, et õpilane on valmis C1 taseme mõõtmiseks mõeldud testi tegema, korraldatakse soovijatele arvutipõhine eeltestimine oma koolis (CEPT, Cambridge English Placement Test). Õpilastel, kes saavutavad eeltestil C-taseme, on võimalus registreeruda rahvusvahelisele C1 testile eksamite infosüsteemis EIS, nii nagu tavalise riigieksami tegemiseks. Eeltest koosneb kuulamis- ja lugemisosast ning kestab orienteeruvalt 30 minutit. Tulemuse saab õpilane teada kohe pärast testi sooritamist.

Rahvusvahelise C1 inglise keele testiga hinnatakse kõrgemat keeleoskustaset, kui on ettenähtud riikliku õppekavaga (B2). Seega on koolilõpetajal nüüd võimalik valida, kas inglise keele taseme tõestamiseks sooritada riigieksam, millega mõõdetakse keeleoskust B1/B2 tasemel, või pigem inglise keele rahvusvaheline test kõrgemal, C1 tasemel. C1 Advanced test võimaldab keeleoskustaseme hindamist vahemikus B2–C2, seega õpilased, kes testimisel C1-taset ei saavuta, saavad üldjuhul B2 rahvusvahelise sertifikaadi. Juhul, kui õpilane ei saavuta testimisel B2-taset, tuleb tal teha inglise keele riigieksam.

Täpsustavate küsimustega palume pöörduda SA Innove testide keskuse poole.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.