Mobile menu

Uuringud

IELS eeluuring 2017

IELS eeluuring toimus 2017. aastal. Eeluuringus osales kolm riiki: Eesti, Ühendkuningriik ja Ameerika Ühendriigid. IELS Mia

IELS eeluuring viidi läbi 16. oktoober – 20. detsember 2017. Eeluuringu valimis oli igast riigist umbes 30 lasteaeda ja 450 last. Eeluuringu eesmärk oli katsetada uuringu läbiviimise korralduslikku pool ja saada põhjalikku teavet lapse hindamise ülesannete ning vanemate ja töötajate küsimuste toimimise ja parandusvajaduste kohta. Eeluuringu käigus saadi tagasisidet uuringus kasutavate hindamisinstrumentide kohta ja tagasiside põhjal parandati ja täiendati instrumente põhiuuringu ajaks.

IELS eeluuring Eestis

IELS eeluuringu läbiviimiseks Eestis valmisid eestikeelsed hindamisinstrumendid. Originaalinstrumente kohandati ja täiendati. Uuringu läbiviimisel kasutati eestikeelseid küsimustikke õpetajatele ja vanematele. Laste hindamisel kasutati IELS uuringu äppi ja tahvelarvutit. Äpp sisaldas eesti keelde tõlgitud ja kohandatud ülesandeid. Ülesannete tekstid ja juhendid olid helikujul, mis tähendas, et laps sai juhiseid kuulata.

Eeluuringus osales Eestis 31 lasteaeda ja ligikaudu 400 last. Eeluuringus osalevad lapsed olid viie- ja kuueaastased. Eeluuring viidi läbi eesti keeles. Eeluuringu raames koolitati 42 uuringu läbiviijat, kes juhendasid lapsi kohapeal lasteaedades.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.