Mobile menu

Uuringud

IELS põhiuuring 2018

IELS põhiuuring toimub 2018. aasta sügisel. Põhiuuringus osaleb samuti kolm riiki. IELS Toomas

IELS põhiuuring viiakse läbi kolmes osalevas riigis 1. oktoobrist  kuni 20. detsembrini 2018. Põhiuuringu valimis on igast riigist umbes 200 lasteaeda ja ligikaudu 3000 last. Põhiuuringus kasutatakse laste hindamiseks ülesandeid, mida täiendati ja parandati kahe eelmise etapi käigus. Samuti on kasutusel kohandatud vanemate ja töötajate küsimustikud. IELS põhiuuringus osalevad viieaastased lapsed, nende vanemad ja lasteaiaõpetajad.

IELS põhiuuring Eestis

IELS põhiuuring viiakse Eestis läbi nii eesti kui ka vene keeles. Eesti on ainuke uuringus osalev riik, mis viib uuringut läbi kakskeelselt.

Lapse hindamiseks on kasutusel täiendatud uuringu-äpp, millel on heli nii eesti kui ka vene keeles. Lahendatavad ülesanded on paljuski samad, mida kasutati eeluuringu ajal, kuid ülesandeid on oluliselt parendatud. Täielikult on uuendatud empaatia valdkonna ülesanded. Ülesanded on laste jaoks lõbusad, lahendamist saadavad tuttavad tegelased Mia ja Toomas.

Laste hindamist viivad läbi lasteaia töötajad või Innove uuringu läbiviijad, kellel on pedagoogiline haridus ja kogemus viieaastaste lastega töötamisel.

Põhiuuringu toimumine on Eestis jagatud kolmele perioodile lasteaedade asukoha ja keele järgi. Põhiuuring toimub järgnevalt:

  • 1.–19. oktoober Tallinna ja Harjumaa eestikeelsetes lasteaedades;
  • 29. oktoober – 16. november Tartumaa, Valgamaa, Põlvamaa, Võrumaa, Jõgevamaa, Viljandimaa, Pärnumaa, Raplamaa ja Järvamaa eestikeelsetes lasteaedades;
  • 26. november – 14. detsember Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Läänemaa, Saaremaa, Hiiumaa eestikeelsetes lasteaedades ning Tallinna, Tartu ja Ida-Virumaa keelekümbluse ja venekeelsetes lasteaedades.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.