Mobile menu

Uuringud

PISA 2018

PISA 2018 peamine hindamisvaldkond on funktsionaalne lugemine – uuritakse, kui hästi saavad meie 15-aastased õpilased aru kirjalikest tekstidest ja kui tõhusalt suudavad nad neid kasutada. PISA 2018 uuringus osaleb üle 80 riigi ja majanduspiirkonna.

PISA määratleb lugemisoskust kui kirjalike tekstide mõistmist, kasutamist ja kajastamist, et saavutada oma eesmärke, arendada oma teadmisi ja võimeid ning osaleda ühiskonnaelus. Funktsionaalne lugemine oli peamine hindamisvaldkond ka 2009. aasta PISA testis. Siis selgus, et ehkki 61% Eesti noortest üleüldiselt naudib lugemist, loeb ilukirjandust meelsasti vaid veerand 15-aastastest õpilastest. Uuringust tuli välja, et tüdrukud suhtuvad lugemisse soosivamalt kui poisid.

Eesti on PISA 2015 uuringu tulemuste põhjal lugemistulemustes maailmas 6. kohal ning Euroopa riikide arvestuses Soome ja Iirimaa järel kolmas.

Kas olukord on praeguseks muutunud ja millised on meie noorte lugemisharjumused nüüd? Seda uuribki PISA 2018.

PISA 2018 Eestis

  • Põhitest Eesti koolides toimus 9. aprillist 11. maini.
  • Uuringu valimis on 234 kooli üle Eesti, igast koolist 52 õpilast. Kui koolis on vähem õpilasi, teevad testi kõik selles vanuses õpilased. Eesti valimis on u 7500 õpilast.
  • Uuringus osalevad 2002. aastal sündinud õpilased, enamus neist õpivad 9. klassis.
  • Test on täies mahus elektrooniline. Juhul, kui koolis ei ole piisavalt arvuteid, toetab Innove koole uuringu ajal rendiarvutitega.
  • Peale looduse, matemaatika ja lugemisülesannete vastavad osa õpilastest ka küsimustele rahandusõppe kohta. Rahandusõppe testi osas osaleb Eesti teist korda. Esimene kord oli PISA 2012 uuringus.
  • Tutvu PISA 2018 uuringut tutvustava esitlusega testis osalevatele õpilastele SIIN.
  • Tutvustav video õpilastele:

Lisainfo: Gunda Tire, gunda.tire@innove.ee.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.