Mobile menu

Uuringud

PISA 2018

PISA 2018 peamine hindamisvaldkond oli funktsionaalne lugemine – uuriti, kui hästi saavad meie 15-aastased õpilased aru kirjalikest tekstidest ja kui tõhusalt suudavad nad neid kasutada. PISA 2018 uuringus osales üle 80 riigi ja majanduspiirkonna.

Eesti on PISA 2018 uuringu tulemuste põhjal lugemistulemustes maailmas 5. kohal, matemaatikas 8. kohal  ja loodusteadustes 4. kohal. Euroopas oleme kõigis kolmes valdkonnas 1. kohal. Samuti on Eesti 1. kohal finantskirjaoskuse tulemuste põhjal.

 

PISA 2018 Eestis

  • PISA 2018 tulemused avalikustati üle maailma samaaegselt 3. detsembril 2019.
  • Põhitest Eesti koolides toimus 9. aprillist 11. maini 2018.
  • Uuringu valimis oli 234 kooli üle Eesti, igast koolist 52 õpilast. Kui koolis oli vähem õpilasi, tegid testi kõik selles vanuses õpilased. Eesti valimis oli u 7500 õpilast.
  • Uuringus osalesid 2002. aastal sündinud õpilased, enamus neist õppisid 9. klassis.
  • Test oli täies mahus elektrooniline.
  • Peale looduse, matemaatika ja lugemisülesannete vastasid osa õpilastest ka küsimustele rahandusõppe kohta. Rahandusõppe testi osas osales Eesti teist korda. Esimene kord oli PISA 2012 uuringus.

Lisainfo: Gunda Tire, gunda.tire@innove.ee.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.