Mobile menu

Uuringud

PISA 2018

Kui hästi saavad meie 15-aastased õpilased aru kirjalikest tekstidest ja kui tõhusalt suudavad nad neid kasutada? Eesti on PISA 2015 uuringu tulemuste põhjal lugemistulemustes maailmas 6. kohal ning Euroopa riikide arvestuses Soome ja Iirimaa järel kolmas.

PISA määratleb lugemisoskust kui kirjalike tekstide mõistmist, kasutamist ja kajastamist, et saavutada oma eesmärke, arendada oma teadmisi ja võimeid ning osaleda ühiskonnaelus. Funktsionaalne lugemine oli peamine hindamisvaldkond ka 2009. aasta PISA testis. Siis selgus, et ehkki 61% Eesti noortest üleüldiselt naudib lugemist, loeb ilukirjandust meelsasti vaid veerand 15-aastastest õpilastest. Kas olukord on praeguseks muutunud ja millised on meie noorte lugemisharjumused nüüd? Seda uurimegi muuhulgas  PISA 2018 uuringus.

PISA 2018 eeltestil Eesti koolides osales 69 kooli. Test viidi läbi arvutite abil ja peamine hindamisvaldkond on funktsionaalne lugemisoskus.


PISA uuringut tutvustav esitlus testis osalevatele õpilastele:

Eesti keeles
Vene keeles

PISA 2018 tutvustav video õpilastele (eesti keeles):


PISA 2018 tutvustav video õpilastele (vene keeles):

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.