Mobile menu

Uuringud

Põhikooli lõpueksamite taustaküsitlus

Alates 2015. aastast viib Innove läbi õpetajatele ja õpilastele mõeldud eksamite taustaküsitlusi. Küsitluse eesmärk on välja selgitada, kuidas keskkond koolis ning õpilase motivatsioon ja oskus õppida on seotud sellega, millised on tema õpetaja teadmised õpistrateegiatest ja oskused neid õpilastele edasi anda. Küsitluse tulemuste põhjal antakse õpetajatele tagasisidet. 

Taustaküsitlusi viiakse läbi igal kevadel vahetult enne põhikooli lõpueksamite perioodi algust.

Küsitluses osalevad:

  • 9. klassi õpilased, kes sooritavad matemaatika, eesti keele või eesti keel teise keelena eksamit;
  • neid õpilasi õpetavad vastava aine õpetajad.

Nii õpilaste kui ka õpetajate jaoks on vastamine isikustatud, sest analüüsideks on vaja õpilaste vastused seostada tema õpetaja küsitluse tulemuste ja õpilase enda eksamitulemustega.

Küsitlustulemuste põhjal anname personaalselt tagasisidet igale küsitluses osalenud matemaatika, eesti keele ja eesti keel teise keelena õpetajale, kelle õpilastest vastab küsitlusele vähemalt viis õpilast. Tagasiside hõlmab õpetaja õppetööd iseloomustavate tunnuste, tema õpilaste õpioskuste ja eksamitulemuste kirjeldust teiste küsitluses osalenud Eesti õpetajate ja õpilaste taseme taustal. Õpetaja tagasiside on personaalne, teistele osapooltele seda informatsiooni ei avalikustata!

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.