Mobile menu

Uuringud

Rahuloluküsitlused üldhariduses

Riiklike rahuloluküsitlusi on üldhariduskoolides läbi viidud alates 2015. aastast, esimesed kaks aastat küll mõnevõrra teisel kujul. 2017. aastal võeti üldhariduskoolides kasutusele uued rahuloluküsitlused, millega hakati lisaks 8. ja 11. klassi õpilastele andmeid koguma ka 4. klassi õpilastelt, õpetajatelt, põhikooliastmes õppivate laste vanematelt ning täiskasvanute gümnaasiumite õppijatelt. Üldhariduskoolide õpilaste seas viiakse rahuloluküsitlusi läbi igal aastal, õpetajatelt ja lapsevanematelt kogutakse andmeid üle kolme aasta. Uus andmekogumine üldhariduskoolide õpetajate ja lapsevanemate seas viiakse läbi 2021. aasta kevadel. Õpilaste rahuloluküsitlused toimusid 2020. aastal 10. veebruarist kuni 15. märtsini.

Küsitlustes osalemisega saavad nii õpilased, õpetajad kui ka lapsevanemad läbi tagasiside andmise osaleda koolikeskkonna arendamises, juhtides tähelepanu valdkondadele, kus muutuste esilekutsumine oleks vajalik. Küsitlustega kogutud andmeid kasutatakse koolidele ja nende pidajatele tagasiside andmiseks. 2020. aasta juulis edastati üldhariduskoolidele rahulolu- ja koolikeskkonna tulemused spetsiaalse veebipõhise tagasisidekeskkonna kaudu. Tagasisidekeskkond loodi selleks, et anda haridusasutustele tagasisidet iga-aastaste riiklike rahuloluküsitluste tulemuste kohta. Rakendusse on koondatud kõik rahuloluküsitluste tulemused alates 2017. aastast. Igal haridusasutusel on tulemuste vaatamiseks oma veebilink.

2019. aasta üldhariduskoolide rahulolu ja koolikeskkonna küsitluste tagasiside NÄIDIS

 

2020. aasta õpilaste rahulolu- ja koolikeskkonna küsitluste riigi tasandi tulemused

4. klassi rahuloluküsitluse tagasiside graafik

 

8. klassi rahuloluuuringu tagasiside graafik

 

11. klassi rahuloluuuringu tagasiside graafik

 

Täiskasvanute gümnaasiumi rahuloluuuringu tagasiside graafik

 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.