Mobile menu

Uuringud

TALIS uuring

TALIS on rahvusvaheline õpetamise ja õppimise uuring, millega kogutakse andmeid õpetajate, õpetamise, õppekeskkonna ja õpetajate töötingimuste kohta OECD riikides. 

Andmete analüüs võimaldab võrrelda sarnaste probleemidega riike, et õppida erinevatest lähenemisviisidest ja nende mõjust õpikeskkonnale ning arendada välja tipptasemel õpetaja elukutse.

1. märtsis kuni 11. maini 2018 toimus Eestis suuremahuline TALIS 2018 põhiuuring. Eesti on osalenud ka kahes eelnevas TALIS uuringus 2008. ja 2013. aastal. Osalevate riikide arv on kasvanud selle aja jooksul 24-lt 48-ni. TALIS uuringud on andnud väärtuslikku sisendit poliitikakujundamisse (sh Elukestva Õppe Strateegia 2020 koostamisse, täiendusõppe prioriteetide seadmisse jne), võimaldanud analüüsida trende ning võrrelda Eestit teiste riikidega. Mitmeid TALIS uuringu näitajaid kasutatakse siseriiklike indikaatoritena.

TALIS uuring viiakse läbi ESF programmi „Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuste juhid” raames. TALIS uuringu läbiviimist Eestis koordineerib Innove: talis[ät]innove.ee.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.