Mobile menu

Uuringud

TALIS 2018

1. märtsist kuni 11. maini 2018 toimus Eestis suuremahuline TALIS 2018 põhiuuring. Eestist oli uuringusse kaasatud 201 kooli, mille direktoritel ja õpetajatel oli võimalik oma arvamust avaldada.

Küsitluses osalesid põhikooli 7.-9. klasside õpetajad ja nende koolide juhid. Uuringu jaoks töötati välja eraldi õpetajatele ja koolijuhtidele mõeldud küsimustikud, mille täitmine võttis aega umbes 45 minutit. Küsimustikega uuriti õpetajate professionaalset arengut, õpetajate hindamist ja tunnustamist, õpetajate pedagoogilisi uskumusi, praktikaid ja tööalaseid hoiakuid ning koolijuhtimist. Küsimustikutele vastamine toimus elektroonselt.

Põhiuuringu rahvusvahelised ja riiklikud tulemused avaldatakse kahes osas. Rahvusvahelise raporti koostab OECD ja selle esimene osa avaldati 2019. aasta juunis ja teine osa avaldatakse 2020. aasta märtsis. Riikliku raporti esimese osa koostas Tartu Ülikool ja see avalikustati 2019. aasta novembris. Raporti teine osa valmib 2020. aasta aprillis.

2019. aasta septembris ja oktoobris toimusid neljas Eesti linnas TALIS 2018 uuringu tulemusi tutvustavad seminarid. TALIS Eesti raporti koostanud Tartu Ülikooli töörühm tutvustas seminaril uuringu põnevamaid tulemusi ja seejärel oli osalejatel võimalus tulemusi omavahel arutada ning omi mõtteid jagada.

TALIS uuring viiakse läbi ESF programmi „Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuste juhid” raames. Uuringu läbiviimist Eestis koordineerib Innove: talis[ät]innove.ee. Uuringu elluviimist toetavad Euroopa Sotsiaalfond, Erasmus+ programm ja Eesti riik.

 

Tulemused

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.