Mobile menu

Uuringud

TALIS 2018

1. märtsist kuni 11. maini 2018 toimus Eestis suuremahuline TALIS 2018 põhiuuring. Eestist oli uuringusse kaasatud 201 kooli, mille direktoritel ja õpetajatel oli võimalik oma arvamust avaldada.

Küsitluses osalesid põhikooli 7.-9. klasside õpetajad ja nende koolide juhid. Uuringu jaoks töötati välja eraldi õpetajatele ja koolijuhtidele mõeldud küsimustikud, mille täitmine võttis aega umbes 45 minutit. Küsimustikega uuriti õpetajate professionaalset arengut, õpetajate hindamist ja tunnustamist, õpetajate pedagoogilisi uskumusi, praktikaid ja tööalaseid hoiakuid ning koolijuhtimist. Küsimustikutele vastamine toimus elektroonselt.

Põhiuuringu rahvusvahelised ja riiklikud tulemused avaldati kahes osas. Rahvusvahelise raporti koostas OECD ja riikliku raporti koostas Tartu Ülikool. Raportid ja tulemuste kokkuvõtted on kättesaadavad lehe allosas.

2019. aasta septembris ja oktoobris toimusid neljas Eesti linnas TALIS 2018 uuringu tulemusi tutvustavad seminarid. TALIS Eesti raporti koostanud Tartu Ülikooli töörühm tutvustas seminaril raporti esimese osa põnevamaid tulemusi ja seejärel oli osalejatel võimalus tulemusi omavahel arutada ning omi mõtteid jagada. 2020. aasta aprillis toimus riikliku raporti teise osa tutvustamiseks veebiseminar. Veebiseminari avas Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidus-, keele- ja noortepoliitika asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts. Seminari modereeris Eesti Koolijuhtide Ühenduse esimees Urmo Uiboleht. Raporti autorid, Tartu Ülikooli professorid Äli Leijen, Krista Uibu ja Margus Pedaste ning dotsendid Merle Taimalu ja Piret Luik tutvustasid teise osa põhilisi tulemusi. Seminari saab järelvaadata SIIT.

Seminari käigus palusime osalejatel pildistada oma kodukontorit.

TALIS 2018

TALIS uuring viiakse läbi ESF programmi „Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuste juhid” raames. Uuringu läbiviimist Eestis koordineerib Innove: talis[ät]innove.ee. Uuringu elluviimist toetavad Euroopa Sotsiaalfond, Erasmus+ programm ja Eesti riik.

Tulemused

TALIS 2018 raporti II osa

TALIS 2018 raporti I osa

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.