Mobile menu

Uuringud

TALIS 2018

1. märtsis kuni 11. maini 2018 toimus suuremahuline põhiuuring. Eestist oli uuringusse kaasatud 200 kooli, mille direktoritel ja õpetajatel oli võimalik oma arvamust avaldada.

Küsitluses osalesid põhikooli 7.-9. klasside õpetajad ja nende koolide juhid. Uuringu jaoks töötati välja eraldi õpetajatele ja koolijuhtidele mõeldud küsimustikud, mille täitmine võttis aega umbes 45 minutit. Küsimustikega uuriti õpetajate professionaalset arengut, õpetajate hindamist ja tunnustamist, õpetajate pedagoogilisi uskumusi, praktikaid ja tööalaseid hoiakuid ning koolijuhtimist. Küsimustikutele vastamine toimus elektroonselt.

Põhiuuringu rahvusvahelised ja riiklikud tulemused avaldatakse kahes osas. Rahvusvahelise raporti esimene köide avaldatakse 2019. aasta juunis ja teine köide 2020. aasta märtsis. Riikliku raporti esimene köide avaldatakse 2019. aasta septembris ja teine köide hiljemalt 2020. aasta aprillis.

2017. aasta veebruaris viidi läbi testuuring 30 koolis üle Eesti, milles uuriti õpetajate professionaalset arengut, õpetajate hindamist ja tunnustamist, õpetajate pedagoogilisi uskumusi, praktikaid ja tööalaseid hoiakuid ning koolijuhtimist.

TALIS Uuring viiakse läbi ESF programmi „Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuste juhid” raames. TALIS uuringu läbiviimist Eestis koordineerib Innove: talis[ät]innove.ee.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.